Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir İndirim Kodu indirim kodu

  Popüler Bilim Haberleri

  Kategori
  Son dakika popüler bilim haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm popüler bilim gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
  SON GÜNCELLEME
  16 SA.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  589 VİDEO 11.424 HABER 388 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 18 İÇERİK

  Güncel Bilim Haberleri ve Bilimsel Gelişmeler DH'de 📰

  İlginç bilim haberleri de dahil olmak üzere son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm haberleri, içerisinde bulunduğunuz 571 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, bilim dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 19 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 589 video, 388 galeri ve 10447 adet popüler bilim haber içeriği bulunmaktadır.

  DonanımHaber’deki güncel bilim haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Bilim insanları Dünya nüfusunun sınırını belirlediler haberi ile Bilinen en eski teknoloji ansiklopedisinde sırlar açığa çıktı haberi olmuştur. Ayrıca bilim ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Kaç ülkeye Bayraktar TB2 satıldığı açıklandı iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 15 Ağustos 2022 tarihinde yayınlanan 🆕 Çinli şirketler ilk kez algoritmalarının detaylarını paylaştı başlıklı haberde yer verilmiştir.

  Siz de 2022'deki son dakika bilimsel gelişmeleri kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

  Popüler Bilim ile İlgili Faydalı Bağlantılar

  DonanımHaber'de yayınlanan son popüler bilim haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

  Popüler Bilim Haberleri 2022

  Bilim Tarihi Hakkında 🔬

  Bilim tarihi, hem doğa hem de toplumsal bilimler dahil olmak üzere bilimsel bilgi ve bilimin gelişiminin incelenmesidir. 18. yüzyıl ile 20. yüzyıl arası dönemde, öteden beri yanlış bilindiği düşünülen olguların bilimsel gerçeklerle değiştirilmesi yolunu izlemiştir.

  Bilim, gerçek dünyadaki olayların gözlemlenmesi, açıklanması ve öngörüsünü vurgulayan, bilim adamları tarafından yapılan, doğal dünya hakkındaki deneysel, kuramsal ve pratik bilginin bir bütünüdür. Buna karşılık, bilim tarihçiliği bilim tarihçileri tarafından kullanılan yöntemleri inceler.

  İngilizce bir kelime olan ve ilk defa William Whewell tarafından kullanılan scientist (bilim insanı) tanımlaması nispeten yakın bir tarih olan 19. yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır. Daha önce, araştırmacılar kendilerini "doğa filozofları" olarak adlandırıyorlardı. Doğal dünyaya ilişkin deneysel araştırmalar klasik antik çağlardan beri (örneğin Thales ve Aristo tarafından) tanımlanmış, bilimsel yöntem Orta Çağ'dan beri kullanılmıştır (örneğin, İbn-i Heysem ve Roger Bacon tarafından). Modern bilim, modern çağın erken döneminde, özellikle bilimsel devrim dönemine denk gelen 16. ve 17. yüzyıl Avrupa'sında gelişmeye başladı. Bilim tarihçileri geleneksel olarak, bilimi, daha önceki araştırmaları da içerecek şekilde yeterince geniş olarak tanımlamıştı.

  18. yüzyıldan 20. yüzyılın sonlarına kadar bilim tarihi, özellikle de fizik ve biyoloji bilimlerinin çoğu için gerçek teorilerin yanlış inançların yerini aldığı, ilerici bir anlatımla sunulmuştur. Thomas Kuhn'unki gibi daha yeni tarihsel yorumlar, bilim tarihini paradigmalar veya kavramsal sistemler açısından, entelektüel, kültürel, ekonomik ve politik eğilimlerden oluşan daha geniş bir çerçeve içerisinde tasvir etme eğilimindedir.

  Bilim tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

  Bilim ile ilgili soru, tavsiye ve önerilerinizi forum.donanimhaber.com'daki bilim forumları sayfasından paylaşabilirsiniz.

  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim