Popüler Bilim Haberleri

Kategori
Son dakika popüler bilim haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm popüler bilim gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
8 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
604 VİDEO 12.022 HABER 397 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 40 İÇERİK

Güncel Bilim Haberleri 📰

İlginç bilim haberleri de dahil olmak üzere son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm haberleri, içerisinde bulunduğunuz 601 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, bilim dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 37 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 604 video, 397 galeri ve 11016 adet popüler bilim haber içeriği bulunmaktadır.

Son Bilimsel Gelişmeler DonanımHaber'de 🧪

DonanımHaber’deki güncel bilim haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Havacılık tarihinde devrim! Dünyanın en hızlı uçağı geliyor haberi ile İstanbul'daki üç scooter kiralama firması piyasadan çekildi haberi olmuştur. Ayrıca bilim ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Baykar, Ukrayna'ya iki Bayraktar TB2 daha bağışladı iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 28 Ocak 2023 tarihinde yayınlanan 🆕 Sıvı metalden robot: Terminatör 2'deki T-1000 gerçek oluyor başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2023'teki son dakika bilimsel gelişmeleri kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Bilimsel Haberlerde Neler Var ❓

Popüler Bilim Haberleri 2023

"En son bilimsel gelişmeler neler?" diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Zira İngilizce bilim haberleri de dahil olmak üzere DH'nin alanında uzman editör kadrosunun hazırlamış olduğu içeriklerinden oluşan son dakika popüler bilim haberleri ile yaşanan tüm gelişmeleri anbean donanimhaber.com'dan takip edebilirsiniz.

2023 yılındaki son bilimsel gelişmelere yer verdiğimiz DonanımHaber bilim haberleri kategorisinde şunları bulabilirsiniz:

  • İlginç bilim haberleri
  • En önemli bilimsel gelişmeler
  • Avrupa ve Türkiye'deki bilimsel gelişmeler
  • Güncel bilim haberleri
  • 21. yüzyılın bilimsel gelişmeleri
  • Bilimsel araştırma haberleri
  • TÜBİTAK'tan bilimsel haberler

Bilim Tarihi Hakkında 🔬

Bilim tarihi, hem doğa hem de toplumsal bilimler dahil olmak üzere bilimsel bilgi ve bilimin gelişiminin incelenmesidir. 18. yüzyıl ile 20. yüzyıl arası dönemde, öteden beri yanlış bilindiği düşünülen olguların bilimsel gerçeklerle değiştirilmesi yolunu izlemiştir.

Bilim, gerçek dünyadaki olayların gözlemlenmesi, açıklanması ve öngörüsünü vurgulayan, bilim adamları tarafından yapılan, doğal dünya hakkındaki deneysel, kuramsal ve pratik bilginin bir bütünüdür. Buna karşılık, bilim tarihçiliği bilim tarihçileri tarafından kullanılan yöntemleri inceler.

İngilizce bir kelime olan ve ilk defa William Whewell tarafından kullanılan scientist (bilim insanı) tanımlaması nispeten yakın bir tarih olan 19. yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır. Daha önce, araştırmacılar kendilerini "doğa filozofları" olarak adlandırıyorlardı. Doğal dünyaya ilişkin deneysel araştırmalar klasik antik çağlardan beri (örneğin Thales ve Aristo tarafından) tanımlanmış, bilimsel yöntem Orta Çağ'dan beri kullanılmıştır (örneğin, İbn-i Heysem ve Roger Bacon tarafından). Modern bilim, modern çağın erken döneminde, özellikle bilimsel devrim dönemine denk gelen 16. ve 17. yüzyıl Avrupa'sında gelişmeye başladı. Bilim tarihçileri geleneksel olarak, bilimi, daha önceki araştırmaları da içerecek şekilde yeterince geniş olarak tanımlamıştı.

18. yüzyıldan 20. yüzyılın sonlarına kadar bilim tarihi, özellikle de fizik ve biyoloji bilimlerinin çoğu için gerçek teorilerin yanlış inançların yerini aldığı, ilerici bir anlatımla sunulmuştur. Thomas Kuhn'unki gibi daha yeni tarihsel yorumlar, bilim tarihini paradigmalar veya kavramsal sistemler açısından, entelektüel, kültürel, ekonomik ve politik eğilimlerden oluşan daha geniş bir çerçeve içerisinde tasvir etme eğilimindedir.

Bilim tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Bilim ile ilgili soru, tavsiye ve önerilerinizi forum.donanimhaber.com'daki bilim forumları sayfasından paylaşabilirsiniz.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim