Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir İndirim Kodu indirim kodu

  Popüler Bilim Haberleri

  Kategori
  Son dakika popüler bilim haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm popüler bilim gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
  SON GÜNCELLEME
  21 SA.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  593 VİDEO 11.539 HABER 388 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  HAFTADA 22 İÇERİK

  Güncel Bilim Haberleri 📰

  İlginç bilim haberleri de dahil olmak üzere son bilimsel gelişmeler ile ilgili tüm haberleri, içerisinde bulunduğunuz 577 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, bilim dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 26 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 593 video, 388 galeri ve 10558 adet popüler bilim haber içeriği bulunmaktadır.

  Son Bilimsel Gelişmeler DonanımHaber'de 🧪

  DonanımHaber’deki güncel bilim haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Elon Musk'ın özel jetini takip eden kullanıcıya kötü sürpriz haberi ile Yunanistan'ın ilk İHA'sı Archytas sergilendi haberi olmuştur. Ayrıca bilim ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Bill Gates: 25 yıl daha yaşamayı planlıyorum iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 29 Eylül 2022 tarihinde yayınlanan 🆕 NASA’nın DART aracının asteroitle çarpışma görüntüleri yayınlandı başlıklı haberde yer verilmiştir.

  Siz de 2022'deki son dakika bilimsel gelişmeleri kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

  Bilimsel Haberlerde Neler Var ❓

  Popüler Bilim Haberleri 2022

  "En son bilimsel gelişmeler neler?" diye merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. Zira İngilizce bilim haberleri de dahil olmak üzere DH'nin alanında uzman editör kadrosunun hazırlamış olduğu içeriklerinden oluşan son dakika popüler bilim haberleri ile yaşanan tüm gelişmeleri anbean donanimhaber.com'dan takip edebilirsiniz.

  2022 yılındaki son bilimsel gelişmelere yer verdiğimiz DonanımHaber bilim haberleri kategorisinde şunları bulabilirsiniz:

  • İlginç bilim haberleri
  • En önemli bilimsel gelişmeler
  • Avrupa ve Türkiye'deki bilimsel gelişmeler
  • Güncel bilim haberleri
  • 21. yüzyılın bilimsel gelişmeleri
  • Bilimsel araştırma haberleri
  • TÜBİTAK'tan bilimsel haberler

  Bilim Tarihi Hakkında 🔬

  Bilim tarihi, hem doğa hem de toplumsal bilimler dahil olmak üzere bilimsel bilgi ve bilimin gelişiminin incelenmesidir. 18. yüzyıl ile 20. yüzyıl arası dönemde, öteden beri yanlış bilindiği düşünülen olguların bilimsel gerçeklerle değiştirilmesi yolunu izlemiştir.

  Bilim, gerçek dünyadaki olayların gözlemlenmesi, açıklanması ve öngörüsünü vurgulayan, bilim adamları tarafından yapılan, doğal dünya hakkındaki deneysel, kuramsal ve pratik bilginin bir bütünüdür. Buna karşılık, bilim tarihçiliği bilim tarihçileri tarafından kullanılan yöntemleri inceler.

  İngilizce bir kelime olan ve ilk defa William Whewell tarafından kullanılan scientist (bilim insanı) tanımlaması nispeten yakın bir tarih olan 19. yüzyılda kullanılmaya başlanmıştır. Daha önce, araştırmacılar kendilerini "doğa filozofları" olarak adlandırıyorlardı. Doğal dünyaya ilişkin deneysel araştırmalar klasik antik çağlardan beri (örneğin Thales ve Aristo tarafından) tanımlanmış, bilimsel yöntem Orta Çağ'dan beri kullanılmıştır (örneğin, İbn-i Heysem ve Roger Bacon tarafından). Modern bilim, modern çağın erken döneminde, özellikle bilimsel devrim dönemine denk gelen 16. ve 17. yüzyıl Avrupa'sında gelişmeye başladı. Bilim tarihçileri geleneksel olarak, bilimi, daha önceki araştırmaları da içerecek şekilde yeterince geniş olarak tanımlamıştı.

  18. yüzyıldan 20. yüzyılın sonlarına kadar bilim tarihi, özellikle de fizik ve biyoloji bilimlerinin çoğu için gerçek teorilerin yanlış inançların yerini aldığı, ilerici bir anlatımla sunulmuştur. Thomas Kuhn'unki gibi daha yeni tarihsel yorumlar, bilim tarihini paradigmalar veya kavramsal sistemler açısından, entelektüel, kültürel, ekonomik ve politik eğilimlerden oluşan daha geniş bir çerçeve içerisinde tasvir etme eğilimindedir.

  Bilim tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

  Bilim ile ilgili soru, tavsiye ve önerilerinizi forum.donanimhaber.com'daki bilim forumları sayfasından paylaşabilirsiniz.

  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim