Otomobil Haberleri

Gündem Maddesi
Son dakika otomobil haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm otomobil gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
2 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
164 VİDEO 8.683 HABER 1.845 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 25 İÇERİK

Güncel Otomobil Haberleri 📰

Otomobil Teknolojileri ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 434 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Otomobil Teknolojileri dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 26 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 164 video, 1844 galeri ve 6672 adet Otomobil Teknolojileri haber içeriği bulunmaktadır.

Otomobil Teknolojileri İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Otomobil Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 TOGG'un fiyatıyla ilgili dikkat çeken ÖTV detayı açıklandı haberi ile Tesla Model S batarya değişimi için araba parası talep ediliyor haberi olmuştur. Ayrıca Otomobil Teknolojileri ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 TOGG için üretilen 180 kW'lık şarj cihazları kuruluma hazır iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 04 Ekim 2022 tarihinde yayınlanan 🆕 Avustralyalı şirketten hidrojen yakıtlı pickup: Warrego başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Otomobil Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Otomobil Teknolojileri Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Otomobil Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Son Dakika Otomobil Haberleri DonanımHaber’de 🚗

Güncel Otomobil Haberleri 2022

Otomotiv sektöründe her geçen gün onlarca gelişme yaşanıyor. Özellikle elektrikli ve otonom araçların gelişim göstermesiyle birlikte, otomobil sektörü bambaşka bir noktaya evrilmiş durumda. Bizler de DonanımHaber otomobil kategorisinde, otomotiv sektöründe yaşanan bu gelişmelerden anında haberdar olmanız için en yeni araba haberlerini sizlerle buluşturuyoruz.

Bu bağlamda güncel araç haberlerini ekranlarınıza taşırken, şu konuları da özellikle ele almaya çalışıyoruz:

  • İkinci el otomobil haberleri
  • Sıfır araba haberleri
  • Otomobillerdeki Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ile ilgili haberler
  • 2022 güncel otomobil kampanyaları
  • Otomobil fiyatlarıyla ilgili haberler
  • Yerli otomobil TOGG ile ilgili haberler
  • 2022 yeni otomobil modelleriyle ilgili haberler
  • Cumhurbaşkanının 2. el araba haberleri ile ilgili açıklamaları
  • Elektrikli otomobil haberleri

Formula 1 Haberleri

Güncel Araba Fiyatları 💰

Renault 2022 fiyat listesiDacia 2022 fiyat listesiCitroen 2022 fiyat listesiOpel 2022 fiyat listesiPeugeot 2022 fiyat listesi2022 Fiat Egea fiyat listesiFord 2022 fiyat listesiHyundai 2022 fiyat listesiKia 2022 fiyat listesiSkoda 2022 fiyat listesiSeat 2022 fiyat listesiHonda 2022 fiyat listesiToyota 2022 fiyat listesiVolkswagen 2022 fiyat listesi

Otomobillerin Tarihi Hakkında

Otomobilin tarihi, 19. yüzyılda enerji kaynağı olarak buharın kullanılmasıyla başlar ve içten yanmalı motorlarda petrolün kullanılmasıyla devam eder. Günümüzde alternatif enerji kaynakları ile çalışan otomobillerin üretilmesi konusunda çalışmalar hız kazanmıştır.

Otomobil, ortaya çıkışından itibaren gelişmiş ülkelerde insan ve yük taşımacılığı konusunda ana ulaşım aracı olarak kendini kabul ettirmiş ve otomotiv endüstrisi II. Dünya Savaşı'ndan sonra en etkili endüstri kollarından birisi olmuştur. Dünya üzerinde 1907 yılında 250.000 olan otomobil sayısı, 1914'te Ford Model T'nin ortaya çıkışıyla 500.000'e ulaşmış, II. Dünya Savaşı'ndan hemen önce bu sayı 50 milyonun üzerine çıkmıştır. Savaşın ardından geçen otuz yıl içindeyse otomobil sayısı altı katına çıkarak 1975 yılında 300 milyona ulaşmıştır. Dünya üzerinde yıllık otomobil üretimi 2007 yılında 70 milyonu geçmiştir.

Otomobil tek bir kişi tarafından bulunmamış ve yaklaşık yüz yıl boyunca dünyanın dört bir yanında ortaya çıkan buluşların bir araya getirilmesiyle ortaya çıkmıştır. Modern otomobilin ortaya çıkışının yaklaşık 100.000 patent alımı sonrasında gerçekleştiği tahmin edilmektedir.

Otomobillerin tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

İkinci el otomobil haberlerinden sıfır araba haberlerine, güncel otomobil fiyatlarından ÖTV düzenlemelerine kadar 2022'de otomotiv dünyasında yaşanan tüm gelişmeler anbean DonanımHaber'de!

###
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim