Savunma Sanayi Haberleri

Kategori
Son dakika savunma sanayi haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), savunma sanayi hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
1 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
118 VİDEO 1.671 HABER 73 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 6 İÇERİK

Savunma sanayi Son Dakika Haberleri

Güncel Savunma Sanayi Haberlerini Takip Edin 📰

En yeni Savunma Sanayi Haberleri de dahil olmak üzere, Savunma Sanayi ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz 84 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz.

DonanımHaber'in alanında uzman editörleri, Savunma Sanayi dünyasında yaşanan son gelişmeleri aktarmak için haftada ortalama 7 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 118 video, 73 galeri ve 1480 adet Savunma Sanayi haber içeriği bulunmaktadır.

Savunma Sanayi İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Savunma Sanayi Haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Siz de 2024'teki son dakika Savunma Sanayi Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Anlık Savunma Sanayi Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni Savunma Sanayi Haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2024’te de sizleri anbean bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son Savunma Sanayi Haberlerini okuduktan sonra, Zamazingo Haberleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

2024 Savunma Sanayii Haberleri DonanımHaber'de 🔫

Savunma Sanayi Haberleri 2024

Son dakika savunma sanayii haberlerine yer verdiğimiz bu sayfada "Türkiye savunma sanayi projeleri nelerdir?" gibi soruların cevabının yanı sıra şunları da bulabilirsiniz:

  • Milli savunma haberleri
  • Türkiye savunma sanayindeki gelişmeler
  • Savunma Bakanlığı haberleri
  • Yerli savunma sanayii son durum gelişmeleri
  • Türkiye savunma haberleri
  • Türk savunma sanayi ürünleri hakkında içerikler
  • Yerli ve milli savunma sanayi firmalarına ilişkin haberler
  • Dünyadan savunma sanayii haberleri

Savunma Sanayi Hakkında

Savunma sanayisi veya silah endüstrisi, silah ve askerî teknolojinin üretim ve satışından sorumlu bir sanayidir. Savunma sanayi, askerî malzeme, teçhizat ve tesislerin araştırma ve geliştirme, mühendislik, üretim ve servis hizmetlerinde yer alan ticari bir endüstriden oluşur. Bir devletin silahlı kuvvetleri ve güvenlik güçleri veya siviller için silah üreten şirketler, silah satıcısı veya savunma müteahhitleri olarak da adlandırılır. Hükûmet kurumları da silah, mühimmat ve diğer askerî araç ve gereçleri alıp satarak silah endüstrisinde faaliyet göstermektedir.

Savunma sanayi ürünleri, silahlar, toplar, mühimmat, füzeler, askerî uçak, askerî araçlar, gemi, elektronik sistemler, gece görüş cihazları, holografik silah nişangahları, lazer mesafe ölçerler, lazer nişangahlar, el bombaları, kara mayınları ve daha fazlasını içermektedir. Silah endüstrisi ayrıca diğer lojistik ve operasyonel destekleri de sağlamaktadır.

Stockholm Uluslararası Barış Araştırmaları Enstitüsü'ne (SIPRI) göre, 2012 yılı askerî harcamalarının yaklaşık 1.8 trilyon dolara ulaştığını tahmin edilmektedir.

HAVA SOJ nedir?Aselsan HaberleriSavaş Haberleri

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim