Enerji Haberleri

Kategori
Son dakika enerji haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm enerji gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
12 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
2 VİDEO 878 HABER 16 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 12 İÇERİK

Güncel Enerji Haberleri 📰

Enerji ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 44 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Enerji dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 12 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 2 video, 16 galeri ve 860 adet Enerji haber içeriği bulunmaktadır.

Enerji İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Enerji Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Avrupa’nın en büyük batarya enerji depolama tesisi devreye girdi haberi ile Güneş paneli verimlilik tablosu geldiğimiz noktayı gösteriyor haberi olmuştur. Ayrıca Enerji ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Dünyanın en yüksek beşinci barajı Yusufeli Barajı açıldı iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Domates, güneş panellerinin verimliliğinde kilit rol oynayabilir başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Enerji Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Enerji Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Enerji Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Son Dakika Enerji Haberleri DonanımHaber'de ⚡️

"Enerji haberlerinde neler var?" diye merak edenler için son dakika enerji haberleri burada! Siz de DonanımHaber enerji kategorisini takip ederek, enerji sektörüne ilişkin şu konulardan haberdar olabilirsiniz:

  • Yenilenebilir enerji haberleri
  • Enerji gündemine ilişkin haberler
  • Nükleer enerji haberleri
  • Jeotermal enerji ile ilgili son gelişmeler
  • Rüzgar enerjisi haberleri
  • Güneş enerjisiyle ilgili haberler
  • Türkiye'deki enerji kaynaklarına ilişkin içerikler
  • Enerji bakanının son dakika açıklamaları

Enerji Tarihi Hakkında 🔋

Grekçe ἐνέργεια (energeia)'dan türetilen enerji kelimesi, ilk olarak Aristoteles'in MÖ 4. yüzyıldaki çalışmalarında (Fizik, Metafizik, Nikomakhos'a Etik ve Ruh Üzerine adlı yazıları) geçmektedir.

Enerji kavramı Leibniz'in bir maddenin kütlesi ve onun yer çekimi alanı olarak tanımladığı vis viva'dan (yaşam gücü) gelmektedir. Leibniz toplam vis viva'nın korunduğuna inanmaktaydı.

Émilie marquise du Châtelet, 1740'ta yayınlanan Institutions de Physique (Fizik Dersleri) isimli kitabında Leibniz'in fikrini Gravesande'in pratik gözlemleriyle birleştirerek, hareket eden bir cismin "hareket miktarının", cismin kütlesinin ve hızının karesinin çarpımıyla doğru orantılı olduğunu yazmıştı.

Thomas Young , 1802'de Kraliyet Cemiyeti'nde verdiği derslerde, vis viva yerine modern anlamda enerji kelimesini kullanan ilk kişi oldu. 1807'de bu derslerin basılı yayımlarında enerjiyi şu şekilde tanımlamıştır: Bir cismin kütlesinin hızının karesiyle çarpımı, bu cismin enerjisi olarak adlandırılabilir.

Gaspard-Gustave Coriolis,1829'da "kinetik enerjiyi" modern anlamıyla tanımladı ve William Rankine 1853 yılında "potansiyel enerji" teriminini ortaya koydu.

Enerji tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Solarcity

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim