Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu

  enerji

  Etiket
  SON GÜNCELLEME
  1 HF.

  GİRİLEN İÇERİKLER
  6 HABER 2 GALERİ

  ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
  AYDA 1 İÇERİK
  Google karbon ayak izini tamamen sıfırladı
  Uğur Seven 1 hf.
  Teknoloji devi Google'ın karbon ayak izini tamamen ortadan kaldıran ilk büyük şirket olduğu açıklandı. CEO Sundar Pichai hedefin 2030 yılında karbonsuz enerji kaynakları kullanmak olduğunu söyledi.
  2b 4
  Mini YEKA'larda yüzde 70 yerli üretim zorunluluğu olacak
  Türkiye'de 36 ilde toplam 1000 megavat gücünde 76 farklı güneş enerjisi santrali kurulacak. Mini YEKA ihalesinin detayları belli oldu.
  4,1b 20
  Elektrikte Yeşil Tarife uygulaması Ağustos'ta başlıyor
  Ağustos ayında Yeşil Tarife (YETA) kullanıma sunulacak. Tükettiği enerjinin tamamının yenilenebilir enerjiden karşılanmasını isteyen kullanıcılar bu tarifeye geçebilecek.
  7,7b 82
  Koronavirüs nedeniyle sayaçları okuma yöntemi değişti
  Koronavirüs salgını pek sektörde olduğu gibi enerji dağıtım şirketlerinin çalışma yöntemini de değiştirdi. Elektrik ve doğalgaz faturaları, önceki yılların tüketim ortalamasına göre kesilecek.
  6,6b 69
  Bor atıklarını lityuma dönüştürmek için ilk adım atılıyor
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, bor üretimi esnasında ortaya çıkan lityumun geri kazanılmasını sağlayacak bir pilot üretim tesisi kurulabileceğinin sinyalini verdi.
  4,2b 15
  Sadece yenilenebilir enerji kullanmak isteyenlere özel tarife
  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, evinde ve iş yerinde sadece yenilenebilir enerjiden elde edilen elektriği tüketmek isteyenler için özel tarife çalışmaların başlatıldığını duyurdu.
  5,3b 10
  Küresel rüzgar türbini siparişleri, yılın ikici çeyreğinde yüzde 111 arttı
  Uğur Seven 1 yıl
  Yenilenebilir enerji konusunda araştırmalar yapan Wood Mackenzie şirketi yeni verileri açıkladı. Yayınlanan rapora göre 2019'un ikinci çeyreğinde rüzgar türbini siparişleri tavan yapmış durumda.
  2,4b 6
  Türkiye’de elektrik üretiminde yerli kaynakların payı %66’yı geçti
  Ülkemizde yılın ilk altı aylık döneminde üretilen elektriğin büyük bir bölümü yenilenebilir enerji kaynakları veya ülkemizdeki kaynaklar kullanılarak sağlandı. İşte bakanlık verileri ile tüm detaylar:
  7b 60
  Süper iletkenlerin sıcaklık rekoru kırıldı
  Bilim insanları -23 santigrat derecede çalışabilen bir süper iletken keşfetti. Yeni süper iletkenin çalışma derecesi önceki rekor dereceden 50 santigrat derece daha sıcak.
  5,1b 8
  Türkiye, hidroelektriğe eklediği kapasite ile dördüncü sırada
  Yusuf Akbaş 1 yıl
  Türkiye, 2018 yılında devreye aldığı bin 85 megavat hidroelektrik enerjisi kapasitesi ile dünyada dördüncü konuma yerleşti. Kurulu toplam kapasite bakımından ise dokuzuncu sırada yer alıyor.
  6,9b 28
  Bor ile elektrikli otomobillerin menzili artacak
  Yusuf Akbaş 1 yıl
  Elektrikli otomobillerin menzilini arttıracak bor temelli yakıt pili teknolojisi çalışmaları devam ediyor. BOREN ve TÜBİTAK, üretim için önemli önemli aşamaya geldi.
  9,9b 50
  Türkiye’de hidrolik çatlatma yöntemi ile ilk kuyu açıldı, günde 200 varil petrol
  Ülkemizde karada ve denizde petrol arama çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Akdeniz’deki süreçler devam ederken karadan güzel bir haber geldi. İşte detaylar:
  9,4b 52
  Türkiye, rüzgarda Avrupa altıncısı
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Rüzgar enerjisiyle ilgili çalışmalar yapan WindEurope, 2018 yılına ilişkin “Avrupada Rüzgar Enerjisi” raporunu yayınladı. Türkiye, kurulu gücüne eklediği kapasiteyle Avrupa'da altıncı oldu.
  7b 38
  Google ve Amazon elektrik faturanızın ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar
  Uğur Seven 2 yıl
  ABD'li teknoloji devlerinden Google ve Amazon, kullanıcılarının elektrik faturaların ne kadar geldiğini öğrenmek istiyorlar. Bunun nedeni ise cihazlarını optimize etmek ve enerji pazarına girmek.
  3,8b 7
  Danimarka 9 adet yapay ada inşa edeceğini açıkladı
  Uğur Seven 2 yıl
  Kentsel enerji mimarisi ve planlaması konusunda çalışmalar yapan Danimarka, eğlence, sanayi ve enerji üretimi için 9 adet yapay ada inşa edeceğini duyurdu. İşte projenin detayları.
  4,7b 9
  Google’un tuz kullanarak enerji depolama projesi kendi şirketine kavuştu
  Google’un geçen yıl detaylarını paylaştığı tuz kullanarak enerji depolama projesi geliştirilmeye devam ediyor. Çalışmaların daha etkili yürütülebilmesi için Malta adında yeni bir şirket kuruldu.
  10,8b 5
  Türkiye’nin petrol ve doğal gaz arayan gemisi Barbaros için belgesel tadında video
  Türkiye’nin sismik araştırma gemisi Barbaros için Türkiye Petroelleri A.O. belgesel tadından etkileyici bir video hazırlamış. Videoda Barbaros’un üstlendiği görev, çalışma yapısı ve teknolojileri vide
  7,3b 6
  Lityum bataryalardan 10 kat daha verimli "yerli hidrojen yakıt pilleri" geliştirildi
  Zeynep Yolcu 2 yıl
  Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde, Vestel'in işbirliğinde yürütülen çalışmada lityum bataryalardan 10 kat daha fazla enerji üretebilen hidrojen yakıt pilleri geliştirildi.
  19,4b 65
  Yeni havalimanı ısı ve enerji ihtiyacını atıklardan karşılayacak
  Furkan Babur 2 yıl
  29 Ekim Pazartesi günü açılışı gerçekleşecek olan yeni havalimanı; ısı ve enerji ihtiyacını İstanbul Büyükşehir Belediyesi atık tesislerinden karşılayacak.
  6,4b 16
  Elektrik faturaları üçe bölünüyor
  Yusuf Akbaş 2 yıl
  Elektrik faturalarında enerji ve enerji dışındaki bedellerin sınıflandırılmasında değişikliğe gidildi. Eurostats sınıflandırmasına benzer şekilde sınıflandırma yapılacak.
  11b 59
  Alternatif Görünümler Geri Bildirim
  Yeni Haber
  şimdi