Oyun Haberleri

Gündem Maddesi
Son dakika oyun haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm oyun gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
3 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
689 VİDEO 7.043 HABER 284 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 17 İÇERİK

Güncel Oyun Haberleri 📰

Oyunlar ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 312 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Oyunlar dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 22 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 689 video, 284 galeri ve 6069 adet Oyunlar haber içeriği bulunmaktadır.

Oyunlar İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Oyun Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Bu hafta Epic Games'te 2 farklı hediye var haberi ile The Callisto Protocol inceleme sonuçları geldi: Kimler ne diyor? haberi olmuştur. Ayrıca Oyunlar ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Yeni YouTube kanalımız DH+ yayın hayatına başlıyor iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Microsoft duyurdu: Call of Duty ile Nintendo bir araya gelecek! başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Oyun Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Oyunlar Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Oyun Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Güncel Oyun Haberleri 2022

Bedava (ücretsiz) oyun haberlerinden 2022'de yeni çıkan oyunlara kadar oyun dünyasında yaşanan tüm gelişmeler, DonanımHaber oyun kategorisinde. Bu kategoride şunları bulabilirsiniz:

  • Bedava oyun haberleri
  • Bilgisayar & PC oyunları ile ilgili haberler
  • Konsol oyunlarıyla ilgili haberler
  • Güncel oyunlar ile ilgili haberler
  • 2022'deki en yeni oyunlar ile ilgili gelişmeler
  • En çok oynanan oyunlarla ilgili güncel gelişmeler
  • En iyi oyunlarla ilgili haberler

Video Oyunlarının Tarihi 🎮

Dünyanın ilk video oyun konsolu, katot ışın tüpü eğlence cihazı (cathode ray tube amusement device) 1947 yılında patentlenmiştir. Bu oyun konsolu radarlarda kullanılan ekran teknolojisini kullanır ve oyuncunun ekrandaki bir noktayı hareket ettirmesini sağlayan analog bir kontrol cihazına sahiptir.

Konsol oyunları 90'lı yıllarda yerini bilgisayar oyunlarına bırakmış olsa da, Sony'nin ürettiği PlayStation ile birlikte konsollar, bilgisayarlara yeniden rakip olmuştur. PlayStation'ın ardından Xbox, Wii, Nintendo Dual Screen konsolları ile bilgisayarın rakipleri artmıştır. İlk el konsolu Microvision'un aynı adı taşıyan cihazıdır.

Video oyunlarının tarihi hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Popüler oyunlar 🎯

Oyunlarla ilgili soru, tavsiye ve önerilerinizi forum.donanimhaber.com'daki oyun forumları sayfasından paylaşabilirsiniz.

Oyun Önerileri
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim