Uzay Haberleri

Kategori
Son dakika uzay haberleri DH’de. Geçmişten bugüne (), uzay hakkında bilgi ve güncel haberleri buradan takip edin! Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
18 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
7 VİDEO 2.568 HABER 52 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 8 İÇERİK

Uzay Son Dakika Haberleri

Güncel Uzay Haberlerini Takip Edin 📰

En yeni Uzay Haberleri de dahil olmak üzere, Uzay ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri içerisinde bulunduğunuz 129 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz.

DonanımHaber'in alanında uzman editörleri, Uzay dünyasında yaşanan son gelişmeleri aktarmak için haftada ortalama 8 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 7 video, 52 galeri ve 2509 adet Uzay haber içeriği bulunmaktadır.

Uzay İle İlgili Son Haberler Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Uzay Haberleri içinde dikkat çeken gelişmeler şöyle 🔽

Siz de 2024'teki son dakika Uzay Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Anlık Uzay Gelişmeleri DH’de 📢

Türkiye'nin en büyük teknoloji sitesi www.donanimhaber.com'da, yeni Uzay Haberlerini takip etmek isteyenler için her yıl olduğu gibi 2024’te de sizleri anbean bilgilendirmeye devam ediyoruz. Dilerseniz son Uzay Haberlerini okuduktan sonra, Çevre Haberleri sayfamızı da ziyaret edebilirsiniz.

En Merak Edilen Uzay Haberleri DonanımHaber'de 💡

Uzay Haberleri 2024

Uzay ve uzay teknolojileriyle ilgili yaşanan tüm haber ve gelişmeleri, DonanımHaber uzay haberleri kategorisinden görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca son dakika uzay haberleri ile birlikte aşağıdaki konuları da ekranlarınıza taşıyoruz:

  • En ilginç uzay haberleri
  • Uzay araştırmacılarının ulaştıkları son bilgiler
  • Uzayla ilgili gizlenen bilgiler
  • 2024 uzay gelişmeleri
  • Son uzay araştırmaları
  • Uzayla ilgili yeni keşifler
  • Astronomi uzay haberleri
  • Uzay haber ajansından gelen son bilgiler

Uzay Hakkında 🌌

Uzay veya feza, Dünya'nın ötesinde ve gök cisimleri arasında var olan, sonsuz olduğu düşünülen fakat sonsuz olduğu konusunda kesin yargılara varılamayan genişliktir.

Uzay düşüncülerin aksine tamamıyla boş bir alan değildir; düşük yoğunluklu parçacıklar, ağırlıklı olarak hidrojen, helyum ve plazma, ayrıca elektromanyetik radyasyon, manyetik alanlar, nötrinolar, Kozmik toz ve kozmik ışınlar içeren sert vakumsu bir alandır. Büyük Patlama'nın kozmik fon radyasyonuyla belirlenen uzayın taban sıcaklığı 2,7°K kelvindir. bu da (−270,45 °C - 454,81 °F ) tekabül etmektedir. Aslında bu sıcaklık Büyük Patlamadan sonra ortaya çıkan ışınımın günümüze gelen dalga boyudur. Galaksiler arasındaki plazma, evrendeki baryonik maddenin yaklaşık yarısını oluşturur. Metreküp başına bir hidrojen atomundan daha az sayı yoğunluğuna ve milyonlarca Kelvin sıcaklığına sahiptir. Büyük patlama sonrası lokal madde konsantrasyonları, yıldızlara ve galaksilere yoğunlaşmıştır. Araştırmalar, çoğu galaksideki kütlenin %90'ının karanlık madde adı verilen bilinmeyen bir biçimde olduğunu ve diğer maddelerle yerçekimsel kuvvetler yoluyla etkileşime girebilen ancak elektromanyetik kuvvetlerle etkileşime girmeyen bir maddenin yoğunluğu ile birlikte olduğu yönündedir. Teleskoplar yardımıyla yapılan gözlemeler sonucu, gözlemlenebilir evrendeki kütle-enerjisinin çoğunun karanlık enerji olduğu, çok az ayırt edilebilen bir tür vakum enerjisi olduğunu göstermektedir. Evrenin 4,9% normal madde, 26,8% karanlık madde ve 68,3% karanlık enerji ile oluştuğu bilim insanlarınca tahmin edilmiştir. Galaksiler arasındaki uzay, evrenin hacminin çoğunu kaplar, ancak galaksiler ve yıldız sistemleri bile neredeyse tamamen boş uzaydan oluşur.

Uzay hakkında bilgi Vikipedi'den alınmştır.

Türksat HaberleriUydu Haberleri
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim