Sosyal Medya Haberleri

Kategori
Son dakika sosyal medya haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm sosyal medya gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
1 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
3 VİDEO 2.085 HABER 19 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 19 İÇERİK

Güncel Sosyal Medya Haberleri 📰

Sosyal Medya ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 105 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Sosyal Medya dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 19 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 3 video, 19 galeri ve 2061 adet Sosyal Medya haber içeriği bulunmaktadır.

Sosyal Medya İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Sosyal Medya Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? haberi ile 500 milyon WhatsApp kullanıcısının telefon numarası satışa çıktı haberi olmuştur. Ayrıca Sosyal Medya ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 İpler geriliyor: Elon Musk, Twitter için resmen Apple’a savaşaçtı iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Twitter'ın COVID-19 politikası değişti: Dezenformasyon serbest! başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Sosyal Medya Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Sosyal Medya Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Sosyal Medya Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Son Dakika Sosyal Medya Haberleri DonanımHaber'de 📢

Son Dakika Sosyal Medya Haberleri 2022

Sosyal medyada bugün neler oluyor? diye merak edenler buraya! Ünlülerin magazinsel sosyal medya hesap paylaşımları ve tüm sosyal medya platformlarında yaşanan son gelişmeler, DonanımHaber sosyal medya kategorisinde. Siz de bu kategoriyi takibe alarak, aşağıdaki gelişmelerden anbean haberdar olabilirsiniz. Bakalım geçmişten günümüze sosyal medya kategorisinde neler varmış?

 • Son dakika sosyal medya haberleri
 • Sosyal medya trendleri
 • Sosyal medya yasa tasarısı düzenlemesi ile ilgili haberler
 • Yeni sosyal medya haberleri 2022
 • Sosyal medya çöktü mü? arayışıyla ilgili içerikler
 • En çok kullanılan sosyal medya uygulamaları ile ilgili haberler
 • Sosyal medya kapatıldı mı? sorusuna ilişkin haberler
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sosyal medya son dakika açıklamaları
 • Sosyal medyada konuşulan görüntüler
 • Türk sosyal medya siteleri hakında güncel paylaşımlar
 • Sosyal medyada gündem haline gelen konular
 • Sosyal medyaya ilişkin para cezası haberleri

Sosyal Medya Nedir 💡

Sosyal medya, Web 2.0'ın kullanıcı hizmetine sunulmasıyla birlikte, tek yönlü bilgi paylaşımından, çift taraflı ve eş zamanlı bilgi paylaşımına ulaşılmasını sağlayan medya sistemidir. Ayrıca sosyal medya; kişilerin İnternet üzerinde birbirleriyle yaptığı diyaloglar ve paylaşımların bütünüdür. Sosyal ağlar, insanların birbiriyle içerik ve bilgi paylaşmasını sağlayan İnternet siteleri ve uygulamalar sayesinde, herkes aradığı, ilgilendiği içeriklere ulaşabilmektedır. Küçük gruplar arasında gerçekleşen diyaloglar ve paylaşımlar giderek, kullanıcı bazlı içerik (İngilizce: UGC-User Generated Content) üretimini giderek arttırmakta, amatör içerikleri dijital dünyada birer değere dönüştürmektedir.

Zaman ve mekân sınırlaması olmadan (mobil tabanlı), paylaşımın, tartışmanın esas olduğu bir insanî iletişim şeklidir. Sosyal medya platformlarında insanlarla buluşur ve iletişimde bulunursunuz. İnsanlara yardım eder, yardım alır, sorularına cevap verir ve kendi sorularınızı sorarsınız. Bu bakımdan sosyal medya resmî olmayan eğitim yollarından da bir tanesidir.

Teknoloji, telekomünikasyon, sosyal iletişimin kelimeler, görseller, ses dosyaları yolu ile sağlandığı bir yapıya sahiptir. İnsanlar hikâyelerini ve tecrübelerini bu bağlamda paylaştığı bir çerçeveye de sahiptir.

Sosyal medya, geleneksel medyada olduğu gibi tek bir noktadan çok sayıda kişiye yayın yapmaktan çıkarak, iletişim yönü açısından çoktan çoğa paradigmasına dayalı “kullanıcı kaynaklı medya" özelliğine sahiptir. Kullanıcı Kaynaklı Medya, geleneksel medyadan farklı olarak, içeriğin bizzat kullanıcılarının kendileri tarafından üretilmesine ve paylaşılmasına olanak yaratmaktadır. Sosyal medya aynı zamanda "Kullanıcıların Ürettiği İçerik" ve "Müşterilerin Ürettiği Medya" kavramlarını da ortaya çıkarmış, bu yapısıyla da ticari plandaki anlamını kazanmıştır.

Ama Andreas Kaplan ve Michael Haenlein’in 2010’daki tespitine göre Sosyal Medya; “Web 2.0 üzerinde ideolojik ve teknolojik içeriklerin, yapılanmaların kullanıcı merkezli bir şekilde üretilmesine ve geliştirilmesine izin veren İnternet tabanlı uygulamaların bütününe” denilmekte.

Sosyal medya hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

İnstagram dondurma linkiİnstagram Çöktü MüTwitter Çöktü MüWhatsApp Çöktü MüKalıcı Instagram hesap kapatma

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim