Internet Haberleri

Kategori
Son dakika ınternet haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm ınternet gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
4 SA.

GİRİLEN İÇERİKLER
103 VİDEO 5.894 HABER 77 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 32 İÇERİK

Güncel İnternet Haberleri 📰

Internet ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 259 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Internet dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 30 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 103 video, 77 galeri ve 5712 adet Internet haber içeriği bulunmaktadır.

Internet İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel İnternet Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Instagram hesap dondurma nasıl yapılır? haberi ile 500 milyon WhatsApp kullanıcısının telefon numarası satışa çıktı haberi olmuştur. Ayrıca Internet ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Google mühendisinden ilginç açıklama iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Charles Darwin'in tüm yazışmaları çevrimiçi olarak paylaşıldı başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika İnternet Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Internet Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son İnternet Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

İnternet Hakkında 🌍

İnternet, bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır. TDK, İnternet sözcüğüne karşılık olarak genel ağı önermiştir. İnternet yerine zaman zaman sadece net sözcüğü de kullanılır.

İnternet, çok protokollü bir ağ olup birbirine bağlı bilgisayar ağlarının tümü olarak da tanımlanabilir. Binlerce akademik ve ticari ağ ile devlet ve serbest bilgisayar ağının birbirine bağlanmasıyla oluşmuştur. Bilgisayarlar arasında bilgi çeşitli protokollere göre paketler hâlinde transfer edilir. İnternet üzerinde elektronik posta ve birbirine bağlı sayfalar gibi çok çeşitli bilgiler ve hizmetler vardır. İnternet üzerinden oyunlar da oynanabilir.

İnternet'in kökeni, hataya dayanıklı, sağlam ve özel bir bilgisayar ağı kurmak isteyen Amerika Birleşik Devletleri hükûmeti tarafından 1960 yılındaki araştırmalara dayanır. 1980'lerde Ulusal Bilim Vakfı tarafından yeni bir ABD omurgasının finansmanı için toplanan özel fonlar, dünya çapında katılım ve birçok özel ağın birleşmesine neden olmuştur. 1990'larda uluslararası bir ağın yaygınlaşması ile İnternet, modern insan hayatının temelinde yer almıştır.

Dark Web Haberleriİnstagram Çöktü MüWhatsApp Çöktü MüTwitter Çöktü Mü
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim