Android Haberleri

Kategori
Son dakika android haberleri burada. Geçmişten bugüne tüm android gelişmelerine bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Yeni haberlerden anında haberdar olmak için mobil uygulamamızı indirin.
SON GÜNCELLEME
1 GÜN

GİRİLEN İÇERİKLER
128 VİDEO 4.968 HABER 112 GALERİ

ORTALAMA İÇERİK YOĞUNLUĞU
HAFTADA 13 İÇERİK

Güncel Android Haberleri 📰

Android ile ilgili tüm haber ve gelişmeleri, içerisinde bulunduğunuz 249 sayfalı bu kategoriden takip edebilirsiniz. DonanımHaber editörleri, Android dünyasında yaşanan son gelişmeleri sizlere aktarmak için haftada ortalama 12 içerik oluşturmaktadır. Ayrıca şimdiye kadar ise bu kategoriyle ilişkilendirilmiş 128 video, 112 galeri ve 4727 adet Android haber içeriği bulunmaktadır.

Android İle İlgili Yaşanan Son Haber Gelişmeleri Neler ❓

DonanımHaber’deki güncel Android Haberleri içerisinde en çok okunan içerikler 🚀 Samsung Galaxy S23 Ultra ekran özellikleri netleşiyor haberi ile Samsung, Android güncellemelerini daha da hızlı dağıtmak istiyor haberi olmuştur. Ayrıca Android ile ilgili en çok yorum alan içerik 💬 Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 tanıtıldı: İşte özellikleri iken, bu kategoriye ilişkin en güncel gelişmelere ise 🆕 Xiaomi 13 ne zaman gelecek? başlıklı haberde yer verilmiştir.

Siz de 2022'deki son dakika Android Haberlerini kaçırmamak için bu kategoriye abone olarak, hem e-posta ile hem de forum ve mobil uygulamamız üzerinden bildirim alabilirsiniz.

Android Kategorisiyle İlişkili Bağlantılar 🔗

DonanımHaber'de yayınlanan son Android Haberlerine göre şu bağlantılar ilginizi çekebilir:

Android Hakkında

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz sunulmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarının daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google, Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android'in desteklenen uygulama uzantısı ".apk"dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için hali hazırda 2,6 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır.

Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli Android Runtime (ART) kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir. Android işletim sisteminin resmi olarak yayınlanan son sürümü Android 12'dir.

Android hakkında bilgi Vikipedi'den alınmıştır.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim