Anlık Bildirim

Microsoft'dan BlueTrack teknolojili kablosuz oyuncu faresi; SideWinder X8

Oy Ver

Doğrudan performansa etkisi olmasa da PC kullanımında etkin rol oynayan farelerin ihtiyaçlarımızı karşılayacak nitelikte olması oldukça önemli. Zira ofis veya internet kullanıcıları ile "hardcore" olarak tabir edilen ve saatlerce oyun oynayan kullanıcıların beklentileri oldukça farklı olabiliyor. Bu yöndeki eksikliği fark eden firmalar, oyuncuları hedef alan çözümlerini ayrı bir segment dahilinde kullanıma sunarak doğrudan hedef odaklı strateji izlemeye başladılar. Sektör devi firmalar (Creative ve OCZ gibi) çözümlerinin yaygınlaşabilmesi için turnuva şampiyonu oyuncular ile işbirliğine giderken, spesifik olarak sadece oyuncuları hedef alan donanım üreticilerinin (Razer gibi) popülerleştiğini görmekteyiz.

Xbox 360 ile konsol dünyasında önemli bir yer edinen ve oyuncuları yakalamayı başaran yazılım devi Microsoft'un donanım departmanı son günlerde oldukça hareketli. Yıllardır özellikle PC çevre birimleri üzerine yoğunlaşan departman, masaüstü ve dizüstü bilgisayar kullanıcılarını hedef alan Explorer ve Explorer Mini gibi fonksiyonel farelerden sonra oyuncular için hazırladığı yeni modeli X8, BlueTrack teknolojisi ve kablosuz yapısı ile segmentine yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. Tasarım anlamında kaslı bir yapıya sahip olan, teknik altyapısıyla da liderliği hedefleyen Microsoft SideWinder X8 oyunculara yönelik donanım segmentinde liderliği gözüne kestirmiş durumda.

Microsoft SideWinder X8'in öne çıkan özelliği olarak firmanın Explorer serisi fareleriyle kullanmaya başladığı BlueTrack teknolojisi gösterilebilir. Segmentinin en gelişmiş, yeni nesil izleme teknolojisi olarak nitelendirilen BlueTrack, yapısal anlamda geniş açılı lense ve Mavi LED'e sahip. Saniyede 13.000 kare imaj işleyebilen, 75g'lik hızlandırma ve yine saniyede 120-inç'lik maksimum hız sunabilen yeni teknolojiyle günümüzün optik ve lazer tabanlı gelişmiş farelerine göre daha geniş yüzeyin daha hızlı taranması ve eşsiz bir performans sunulması hedefleniyor. Belirttiğimiz üzere oyunculara kablo bağımsız hareket özgürlüğü sağlamayı amaçlayan fare, 2.4GHz'lik kablosuz iletişim teknolojisini destekliyor.

Microsoft'dan BlueTrack teknolojili kablosuz oyuncu faresi; SideWinder X8

4000DPI destekli gelişmiş bir sensöre sahip olan SideWinder X8 bu açıdan da oldukça iddialı. Oyunculara yönelik pek çok farede de olduğu üzere X8'in DPI ayarı da kullanıcılar tarafından özelleştirilebilirken, hassasiyet seviyesi 250DPI'a kadar düşürülebiliyor ve kullanıcılara 250-4000DPI arası yüksek-orta-düşük ayarlara tek tuşla geçiş yapabilme olanağı sunuluyor. Ayrıca DPI seviyesinin görüntülenebildiği LCD ekran ile donatılan SideWinder X8, programlanabilir nitelikte 7 butona sahip. Makro kayıt yeteneğine de sahip olan X8, tam şarj ile 30 saat kullanılabiliyor ayrıca "oyna ve şarj et" olarak tanımlanan çıkartılabilir kablo ile birlikte geliyor. Segmentine yeni bir soluk getireceği düşünülen SideWinder X8'in önümüzdeki Şubat ayında 100$'lık etiket fiyatı üzerinden kullanıma sunulması bekleniyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim