Anlık Bildirim

Aero-Cool Power Watch ve Power Panel ; Powered USB ile USB portundan 72Watt güç çekebilme olanağı

Aero-Cool, gösterişli görüntüsü ve fonksiyonelliği ile beğeni toplayan xxx Watch serisi fan kontrol ünitelerine, Power Watch ile bir yenisini daha ekliyor. Power Watch, 25 in 1 kart okuyucu içeriyor olması, 2 adet 5.25 yuva kaplayan büyük LCD ekranı, 4 adet fanı ve 4 farklı donanım bileşeninin sıcaklığını gösterebilmesiyle serinin diğer üyelerinden pek farklı durmuyor. Fakat ürünü farklı kılan zaten bu saydığımız özellikler veya yeni LCD ekran değil. Power Watch'ı farklı kılan, sahip olduğu 2 adet Powered USB portu.

Powered USB (USB PlusPower), IBM'in geliştirdiği ve USB portu üzerinden çok daha fazla güç çekilebilmesine olanak veren yeni bir yapı. Günümüz USB portlarından 2.5 Watt (5V @ 0.5A) güç çekilebilmekte. Bu değer, USB flaş bellekler, kart okuyucular ve 2.5" lik taşınabilir sabit diskler için yeterli olsa da 3.5" lik diskler, optik okuyucular veya yazıcılar için oldukça yetersiz kalmakta.

Powered USB, USB portuna eklenen ek bir güç çıkışı ile 5V'da 30 Watt, 12V'da 72 Watt ve 24V'da 144 Watt güç çekilebilmesine olanak veriyor. Bu sayede bilgisayarınıza, harici bir güç kaynağına ihtiyaç duymadan 3.5" lik sabit diskleri veya CD yazıcı gibi donanımları harici olarak bağlayabiliyorsunuz.

Aero-Cool Power Watch ve Power Panel ; Powered USB ile USB portundan 72Watt güç çekebilme olanağı

Powered USB portları, biri güç diğeri USB 2.0 data hattı olmak üzere 2 soket içermekteler. Eğer sadece USB 2.0 üzerinden data aktarılacaksa ve ek güce ihtiyaç duyulmuyorsa, data hattı standart kablo ile kullanılabilmekte. Fakat ek olarak fazladan güce ihtiyaç varsa, Powered USB için özel üretilen kablolardan kullanılması gerekiyor.

Power Watch, üzerinde bulunan 2 adet Powered USB portu ile kullanılmak üzere, 2 adet kablo ile beraber gelmekte. iPod şarj etmek, ek güç girişi bulunan sabit diskleri beslemek ve benzeri işlemler için 5 adet dönüştürü soket ile birlikte gelen kablolar, sadece kendi renkleri ile kodlanmış olan Powered USB portlarına takılabiliyorlar. Power Watch, Powered USB portlarına güç sağlayabilmek için 1 adet 12V, 4 pin güç bağlantısına ihtiyaç duyuyor.

Aero-Cool Power Watch ve Power Panel ; Powered USB ile USB portundan 72Watt güç çekebilme olanağı

Aero-Cool, Powered USB portlarına sadece Power Watch'da değil Power Panel ismini verdiği ve tek 5.25" slot kaplayan çok fonksiyonlu panelinde de yer vermiş. Görünen o ki IBM'in daha çok iş yerlerine ve endüstriyel çalışma ortamları için geliştirdiği Powered USB portları Aero-Cool'un bu güzel fan kontrolcüsü ve genişleme paneli ile ev kullanıcılarının da hizmetine sunulmuş oluyor.

IBM'in ThinkPad X40 modeli diz üstü bilgisayarında da yer verdiği Powered USB portu, harici cihazlar yanında adaptörlerini de taşıma derdini ortadan kaldırabilecek bir çözüm. 2001 yılından bu yana kullanımda olan ama son kullanıcılara yönelik ürünlerde göremediğimiz Powered USB, Aero-Cool'un bu atağından sonra belkide daha yaygın kullanıma geçebilir.

Aero-cool'un yeni fan kontrol paneli Power Watch Avrupa'da 70 Avro fiyat etiketiyle satışa sunulmuş durumda. Power Panel ise 40 Avro ödenerek temin edilebilmekte.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim