Anlık Bildirim

Modix HD-3510, sadece harici bir disk kutusu değil aynı zamanda medya player!

Oy Ver

Son zamanlarda, gelişen multimedya uygulamaları ve git gide artan paylaşım platformları sayesinde, saklamamız gereken veri büyüklüğü oldukça artmış bulunmakta. Arkadaşınıza giderken Mp3 koleksiyonunuzu götürmek istediğinizde yada Internetten yeni indirdiğiniz filmleri bunun için ya verileri CD yazıcınızla bir kaç CD'ye yazacaksınız yada DVD yazıcı ile bu işi halledeceksiniz. DVD yazıcı ile bu iş oldukça kolay ama DVD okuyucuların pek yaygın oldukları söylenemez.

Şu sıralar yıldızı parlayan ve kullanıcılar tarafından USB 2.0 sayesinde performansı oldukça yüksek olan harici hard disk kutuları, yüksek miktarda bilgi taşımanın ve saklamanın en iyi yolu. Öyle ki neredeyse 25 mb/sn gibi yüksek değerlerle bilgi aktarımı yapabilen bu harici disk kutuları içlerine takılan diski sanki dahili diskmiş gibi performanslı kullanmanızı sağlayabiliyorlar.

Modix HD-3510, harici bir disk kutusu ama diğer türdeşlerinden önemli bir farkı var. Modix HD-3510 içine takılı olan diskin içindeki medya dosyalarını Pc den bağımsız olarak oynatabilmekte. Yani harici diskinize aktardığınız DivX, MPEG, AVI, JPG, WMA, MP3 formatlı dosyaları ve bire bir aktardığınız DVD filmleri bu kutuyu televizyonunuza bağlayarak oynatabilirsiniz.

Modix HD-3510, sadece harici bir disk kutusu değil aynı zamanda medya player!

Kızıl ötesi ile çalışan birde kumandaya sahip olan Modix HD-3510, 129 x 205 x 45 mm boyutlarında ağırlığı 350 gram. Diğer basit harici disk kutularından ayırmak oldukça zor. Üzerinde kumandası olmadanda fonksiyonlarını kontrol edebilmemiz için bir LCD ekranı ve kontrol tuşları bulunan cihaz oldukça güzel bir dizayna sahip.

Cihazın bütün bağlantı giriş ve çıkışları arkasında konumlandırılmış. İçindeki diskin çalışırken ısınmasını önlemek için birde fan bulunuyor. Harici kutularda fan oldukça gerekli zira günümüzde 7200 RPM hızlarla çalışan diskler oldukça fazla ısınmakta. Modix HD-3510, 400 GB a kadar IDE arabirimine sahip diskleri desteklemekte. 400 GB oldukça büyük bir kapasite ve 90 adet DVD film, 300 den fazla DivX film, 100000 den fazla Mp3 depolayabilir ve istediğiniz an bunları oynatabilirsiniz.

Modix HD-3510, sadece harici bir disk kutusu değil aynı zamanda medya player!

Modix HD-3510, sadece harici bir disk kutusu değil aynı zamanda medya player!

Modix HD-3510 ın eksileride yok değil tabi. Cihaz oldukça popüler olan Xvid video ve 5.1 DTS ses formatlarını desteklememekte bu arşivimizdeki bazı dosyaları görüntüleyemeyeceğimiz anlamına geliyor. Yanlız güncellenebilen bir firmware'e sahip belki ileride bir güncelleme ile bu formatlarında desteklenmesi sağlanabilir. En azından Xvid için bir geliştirme yapılabilir.

Modix HD-3510, SMI, SRT, SUB formatlarındaki alt yazıları desteklemekte, böylece DivX filmleri izletirken herhangi bir sorun yaşatmıyor. Evimizdeki DVD player ve DivX player a güzel bir altarnatif oluşturuyor.

Modix HD-3510, sunduğu bütün güzel özellikleri kullanıcının rahatlıkla kontrol edebileceği oldukça kullanışlı bir arabirimle geliyor. Kumandanın üstündeki yön tuşları ve OK tuşu ile sabit diskin içindeki dizinlerde dolaşabilir ve medya dosyalarını yine üzerine gelip OK tuşuna basarak izlemeye başlayabilirsiniz. Uzun dosya isimleri ile de hiç bir sorun yaşamayan bu cihaz bu konuda tam bir kullanıcı dostu.

Getirdiği akılcı özellikler ile ilgiyi üstüne toplamayı başaran Modix HD-3510, fiyatı ile bu ilgiyi biraz dağıtıyor. Yurt dışı satış fiyarı 299$ olan Modix HD-3510 üstelik bu fiyata boş kutu olarak geliyor yani kullanıcı birde sabit disk için ek masraf yapmak zorunda. Fiyatı okadar yüksek ki sunduğu özelliklere rağmen kullanıcın kafasında alıp almamak konusunda bir kararsızlık yaratıyor.

Modix HD-3510, getirdiği görüntüleme özellikleri ile sizi ek CD ve DVD masrafından kurtarabilir çünkü izlemek istediğiniz filmleri direk diskten televizyona aktarabiliyorsunuz ama bunun bile yüksek fiyatını amorti edeceğini sanmıyorum. Gerçi 200$ a DivX player almak yerine bu cihazla çok daha fazlası elde edilmiş oluyor. Kısacası ihtiyaçlarınıza göre aldığınıza deyip deymeyeceğine siz karar vermelisiniz.

Harici bir disk kutusuna oldukça fazla ihtiyaç duyan biriyseniz ve kaliteli bir çözüm düşünüyorsanız Modix HD-3510 kaçırılmaması gereken bir fırsat ama ekonomik çözümler için 40$ a piyasada düz harici disk kutuları bulmak mümkün.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim