Anlık Bildirim

Nike+iPod kit ; Nike ve Apple'dan amatör sporculara özel iPod Nano eklentisi

Nike'ın spor ürünleriyle Apple'ın iPod'unun bir araya geldiğini düşünün, ortaya neler çıkardı? Koşarken iPod'unuzu şarj etmenize yarayan ayakkabılar, ek depolama alanına sahip tişörtler veya ek olarak hoparlör görevi gören futbol topları enteresan olurlardı öyle değilmi? Bu konusunda uzman iki firmanın bir araya gelmesi, beraberinde biraz evvel saydığımız zihni sinir icatları getirmiyor fakat amatör sporcuların oldukça işine yarayacak akıllı spor elipmanlarını yaşamımıza sokuyor.

Sizlere daha önce haberini yaparak ilettiğimiz Adidas Fusion ailesi spor eşyalarında olduğu gibi, Nike'da sporcuların antremanları esnasında bazı istatistikleri tutabilecekleri bir sistem geliştirmiş durumda. Nike'ın Adidastan farklı olarak sadece ayakkabı üzerine yoğunlaşan Nike+iPod seti, ayakkabı içerisine yerleştirilen bir sensörden aldığı bilgileri kablosuz teknlojiden yararlanarak iPod'unuza aktarıyor ve burada depolanmasını sağlıyor.

Nike+iPod, ayakkabı içine yerleştirilen bir sensör, iPod Nano ve iPod Nano'nun ayakkabıdan gelen sinyalleri kablosuz olarak algılayabilmesini sağlayan alıcıdan oluşmakta. Nike+ serisi ayakkabıların sahip oldukları ve tabanda bulunan özel boşluğa yerleştirilen sensör, harekete başlama zamanı, alınan yol ve yakılan kalori gibi bilgileri kablosuz olarak iPod Nano'ya aktarıyor. iPod'un buradaki görevi gelen bilgileri ekranda göstermek ve sabit diskinde kayıt altına almak.

Kullanıcılar daha sonra bu bilgileri bilgisayarlarında tekrar görüntüleyerek istatistik tutabiliyorlar. iPod Nano, ekranda gösterdiği zaman, alınan yol ve yakılan kalori gibi bilgileri kullanıcıya, kulaklıklar üzerinden sesli olarakta bildirebiliyor. Ayrıca iPod'a eklenen yeni özellik olan "Power Song" sayesinde, kullanıcı tek tuşa basarak, çalma listesindeki sıralamayı değiştirebiliyor. Butona basıldığında, iPod bir sonraki şarkıyı daha hareketli ve hızlı parçalar arasından belirleyerek, sporcunun motivasyonunu arttırmasını sağlıyor.

Nike+iPod kitleri Temmuz sonunda 29$ fiyat etiketiyle yurtdışında satışa sunulacaklar. Adidas Fusion 'a göre oldukça yontulmuş özelliklere sahip olan set, diyet yapan veya amatör olarak sporla uğraşanların işine yarayacak tarzda bir ürün. Tekrar belirtelim Nike+iPod'a ayakkabı ve iPod Nano dahil değil. 29$ karşılığında sadece ayakkabı içine yerleştirilen sensör ve iPod a takılan alıcı sunuluyor. Seti kullanabilmek için Nike+ serisi ayakkabılardan birine ve iPod Nano MP3 çalara sahip olmanız gerekiyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim