Anlık Bildirim

Seagate'den 3 TB'lık Harici Disk

Oy Ver

SEAGATE DÜNYANIN İLK 3 TERABAYTLIK HARİCİ MASAÜSTÜ DİSKİYLE
KAPASİTE SINIRINI AŞIYOR

Yeni FreeAgent® GoFlex? Desk harici disk hem Mac hem PC için
şimdiye kadar görülmemiş miktarda depolama yapabilir

Dünya çapında tüketicilere daha fazla terabayt sağlıyor, Seagate (NASDAQ: STX), sabit disk ve depolama çözümleri dünya lideri, bugün dünyanın ilk 3 Terabaytlık (TB) harici masaüstü diskini tanıttı. Anında kullanılabilir 3 TB'lik FreeAgent® GoFlex? Desk harici disk, dünya çapında patlama gösteren hem evde hem ofiste dijital içerik depolama talebini karşılamaya yardımcı olur. 3 TB'lik kapasite ile insanlar 120 adet HD film, 1,500 adet bilgisayar oyunu, binlerce fotoğraf ya da sayısız dijital şarkı saklayabilirler.

Şirketin kısa süre önce tanıttığı GoFlex ? sabit diskler ailesinin temel eklerinden biri olan 3 TB'lık GoFlex Desk harici diski, çeşitli performans ve aktarma hızı ihtiyaçlarını karşılamak için inanılmaz kapasiteyi diskin USB 2.0 arabirimini bir USB 3.0 veya FireWire® 800 bağlantısına adapte etme esnekliğiyle birleştiriyor. Tüketiciler Mac NTFS sürücüsü sayesinde Windows® veya Mac OS X bilgisayardan GoFlex Desk harici diski üstünden kolaylıkla içerik oluşturabilir depolayabilir ve içeriğe erişim sağlayabilirler.

Seagate, Satış, Pazarlama ve Ürün Hattı Yönetimi üst düzey başkan yardımcısı Dave Mosley "İnsanlar yüksek çözünürlüklü videolar, fotoğraflar ve müzikler biriktirmeye başladıkça, tüketici kapasite talepleri işletme ihtiyaçlarını hızla aşmaya başladı" dedi. "Seagate'in müşteri ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla yeni depolama sınırlarını zorlayacak ürünler tasarlama gibi bir alışkanlığı vardır ve günümüzde mevcut olan en yüksek kapasiteli depolama çözümünü sunan 3 TB'lik GoFlex ? Desk harici disk de bunun bir örneğidir"

Parks Associates'den gelen yeni bir rapor, ortalama bir tüketicinin, büyük bir bölümü video indirmek, Blu-ray CD'ler ve kayıt özelliği olan DVR'lerin artan kullanımından kaynaklanan dijital medya depolama ihtiyaçlarının 2014 yılı sonuna kadar neredeyse 900 GB'a kadar çıkacağını gösteriyor¹. GoFlex Desk harici disk sınırsız², yüksek-kapasiteli depolama ve tüm verileri sağlam ve güvende tutmak için³ yazılım dosya şifreleme ile otomatik, sürekli yedekleme sağlamaktadır. Standart USB 2.0 arabirimi, dosyaların daha kolay kopyalanması ve paylaşılması için dosya transfer performansını artırmak amacıyla diskin uygun bir GoFlex? masaüstü adaptörü ile birleştirilmesiyle USB 3.0 veya FireWire® 800'e çıkartılabilir.4

Parks Associates yardımcı başkanı ve baş analisti Kurt Scherf, "Dijital kameraların çözünürlük kalitesi yükseldikçe, dijital fotoğraf çerçeveleri ve MP3 çalarlar gibi çalma cihazları da hızla çoğalıyor ve müzik ve video indirmek için Internet kullanımı artmaya devem ediyor böylece home'da daha çok dosya birikiyor" şeklinde konuştu. "Dijital medya oluşturma kullanma alanında aktif tüketiciler dijital medya depolama ihtiyaçlarının 2014 yılına kadar 9 katına çıkacağına ve bunun da daha yüksek kapasiteli kullanımı kolay depolama çözümü taleplerine neden olacağına tanıklık edecekler"

GoFlex Desk harici disk hem Windows® işletim sistem hem de Mac® bilgisayarlarla uyumludur. Her bir disk, diskin yeniden biçimlendirmeden hem Windows, hem de Mac OS X Mac bilgisayarlarda dosya depolama ve dosyaya erişmesine olanak tanıyan bir Mac NTFS sürücüsü içermektedir. NTFS sürücüsü bir Mac bilgisayara kurulduğunda, Windows formatında 5 disk üstündekidosyaları okuma ve yazma olanağı tanır. 3,5 inçlik zarif siyah tasarımıyla herhangi bir masaüstü ortamda dikey ya da yatay olarak bulunabilir.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim