Anlık Bildirim
Sıradaki Video

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi''

Bu videoda Huawei'in yeni kablosuz kulaklığının ses performansına ve özelliklerine yakından bakıyoruz. Ses performansı ve ANC gibi özellikleriyle dikkat çeken Huawei Freebuds 4'ü siz nasıl buldunuz?

Bu videoda Huawei'in yeni kablosuz kulaklığının ses performansına ve özelliklerine yakından bakıyoruz. 

İlk olarak her zaman olduğu gibi ürünün kutu içeriğiyle başlamamız gerekiyor. Kutudan ilk olarak ürünün kendisi devamında da bir adet Type-C şarj kablosu çıkıyor. Bu kabloyla beraber ürünü hızlı bir şekilde şarj edebiliyoruz. İlerleyen bölümlerde bu detayları sizlerle paylaşmış olacağım.

Tasarım olarak Huawei FreeBuds 4 bizlere neler sunuyor?

Şarj kutusuyla başlamak istiyorum. Gri renk yapısına sahip olan bir kutuyu burada görüyoruz. Gerçekten şık göründüğünü söyleyebiliriz. Kutunun üst tarafında durum ışığı yer alırken arka tarafında Huawei logosu konumlandırılmış.

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Sol tarafta eşleşme butonuda karşımıza çıkıyor. Bu kısım üzerinden farklı cihazlarda da ürünü kullanmayı sağlayabiliyorsunuz. Cihazı alt kısımda yer alan Type-C portu üzerinden şarj edebiliyoruz. Son olarak bu şarj kutusu 45 gramlık bir ağırlığa sahip.

Şarj kutusunun içerisinden de  uzun yapıya sahip kulaklıkların kendisi çıkıyor. Renk olarak fazlasıyla dikkat çekici olduğunu söyleyebilmemiz mümkün. Özellikle ışık vurduğu zaman ortay çıkan yansıma beni fazlasıyla etkiledi. Tasarım gayet şık. Ek olarak açık yapıya sahip olan bu kulaklıklar üzerinden bazı kontrollerde yapabiliyorsunuz.

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Örnek vermek gerekirse iki defa tıklamayla parça değişmesi veya sesli asistanın aktif olması. Bu özellikleri isterseniz Huawei Ai Life uygulaması üzerinden özelleştirebiliyorsunuz. Güzel hoş detaylardan bir tanesi. 

Ek olarak kulaklıklar üzerinde üçlü mikrofon kurulumu bulunuyor. Bu sayede net ve çevreleyici mikrofon deneyimi yaşanabiliyor. Ek olarak bu kulaklıklar 4.1 gram ağırlığında ve kulakta ağrılık hissyatı vermiyor. Hafif olduğunu söyleyebiliriz.

Peki ya ses?

Ses özelliklerine detaylı olarak bakacak olursak burada 14.3 mm büyüklüğünde Dynamic Coil sürücüsüyle karşılaşıyoruz. Bu sürücü hem geniş frekans aralığına sahip hemde bizlere ayrıntıları güzel bir şekilde iletebiliyor. Ayrıntılar derken bahsetmek istediğim nokta enstrümanlar ve vokal arasındaki detayları hissedebilmekti. 

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Son zamanlarda biliyorsunuz kablosuz kulaklık incelemelerini çok yapıyorum. Test ettiğim kulaklıklar arasında basslarını en beğendiğim kulaklardan biri oldu Huawei FreeBuds 4. Ses yüksekliğide bir hayli yüksek. Bu sayede müzik dinlemek bir hayli keyifli. Kullanımlarım sonrası böyle bir deneyim yaşayabildim.

Özellikle basslar gerçekten çok ciddi şekilde ben buradayım dercesine kendini hissettirebiliyor. Parçanın ambiyansına dahil oluyorsunuz.   

Bu kulaklıkta ek olarak çok önemli bir mod yer alıyor. Nedir bu mod? ANC modu. Aktif gürültü engelleyicisi modunu kullanarak deneyiminize katkıda bulunabiliyorsunuz. Premium ürünlerde görmeye alışkın olduğumuz teknolojilerden bir tanesi oluyor kendisi. 

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Burada karşımıza çıkan engellenen desibel miktarı 25 dB seviyelerinde. İsterseniz tabii gürültü engelleme seviyesinide kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ben kullandığım süre boyunca en üst düzey modda aktif şekilde kullanım yerine getirdim.

Kullanımlarımı ise otobüs, metro gibi çok ses ve insanın bulunduğu ortamlarda gerçekleştirdim. Bu süreçlerde gerçekten büyük oranda arka plandaki sesi engelleyebildi Freebuds 4. 

Dışarıda olan sesden rahatsız olmayacak şekilde gözlerinizi kapatıp parçanın içine kendinizi bırakabilirsiniz. Genelde ben öyle yapıyorum. Medya tüketimi gibi durumlarda da dikkatinizin açıkçası dağılmıyor. 

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Gürültü engelleme modunu da iki farklı biçimde kullanabiliyoruz. Bunlardan biri sıcak bir diğeri ise genel. Genel modda daha fazla arka plan sesleri engelleniyor, sıcak modda sesler daha seçilebilir hale geliyor. 

Bu üründe kişiye özel gürültü engelleme teknolojiside konumlandırılmış. Bu teknoloji sayesinde gönderilen frekanslar kulağınızı tarıyor ve kulak yapınıza en uygun performans ortaya çıkartılıyor. Önemli bir özellik olduğunu düşünüyorum. 

Her zaman olduğu gibi farklı testlerimi yerine getirdim. Yanımızdaki kişiler dinlediğimizi duyuyor mu? Müzik dinlerken yanımızda yer alan kişi veya kişiler sessiz bir yerde dinlediklerimizi azda olsa duyabiliyor.

 Ancak toplu taşıma gibi ortamlarda duyulması neredeyse imkansız. Bu sayede toplu taşıma gibi yerlerde bangır bangır müzik dinleyebiliyorsunuz. En dikkat ettiğim noktalardan bir tanesidir kendisi.  

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Biliyorsunuz oyunlarda da bu tarz kablosuz kulaklıkları kullanıyoruz. Huawei oyuncularıda düşünerek burada harekete geçmiş ve oyunlarla sekronize olan 150ms düşük gecikme modunu bizlerle paylaşmış.

Ses kaydı alma gibi durumlarda da bu ürünün avantajı bulunuyor. 32 khz’lik bir sesli aramayı destekliyor. Mikrofon performansını beğendiğimi söyleyebilirim. 

OYUN VE MİKROFON TESTİNE VİDEO İÇERİSİNDEN ULAŞABİLİRSİNİZ!

Ürünün genel olarak özelliklerini sizlerle paylaştık. Bu özellikleri kaç saat kullanabiliyoruz?  Batarya nasıl bir deneyim sunuyor?  Bu soruların cevaplarını vermeden önce ilk olarak batarya büyüklüklerine bakalım. Ürünün şarj kutusu 410 mAh büyüklüğünde bir bataryaya sahip.

Kulaklıklarda da kulaklık başına 30 mAh büyüklüğünde bataryalar konumlandırılmış. Markadan edinmiş olduğumuz bilgilere göre ürünü 4 saat tam şarjda oynatma, 22 saat şarj kutusuyla beraber kullanabiliyorsunuz.

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Edeceğiniz 15 dakikalık bir şarj ile birlikte 2,5 saatlik bir kullanım yapılabileceği bizlerle paylaşıldı. Ancak bu değerler sizlerin yapacağı kullanımlara göre şekil değiştirecektir. ANC modunun aktif olması, ses seviyesinin derecesi gibi düşünebiliriz.

Şarj olma durumunda şarj kutusu 1 saatlik bir sürede tam şarja ulaşabiliyor. Peki ben nasıl bir kullanım yaptım? Ürünü yaklaşık 1,5 hafta gibi bir süre aktif olacak şekilde kullandım. Yapmış olduğum kullanımlarımda ürünün bataryası bana 1 haftalık bir kullanım sundu. ANC modu genel, ses seviyesi ise %100'dü. Günde ortalama 2-3  saat ürünleri kulllandım. Alabildiğim batarya süresi bu seviyede.

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Yazımızın sonuna gelmeden önce Huawei Ai Life uygulamasından da bahsetmek istiyorum. Bu uygulamayı Huawei AppGallery, Play Store ve App Store'dan indirebiliyorsunuz.

Yazılım üzerinden ürünün şarj seviyelerini, gürültü engelleme modunu kontrol edebilme, ses kalitesi, kısayollar özelleştirmeleri ve güncelleme gibi bölümlere erişebiliyorsunuz. Ürünün her özelliğini buradan kontrol edebilirsiniz. 

Çok şık! ''Huawei FreeBuds 4 incelemesi'' Tam Boyutta Gör

Sizler 1399TL'den başlayan fiyatlarda satılan Huawei FreeBuds 4 modelini nasıl buldunuz? Bizlerle görüşlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim