Sisteminde zaten kaliteli güç kaynağı bulunanlar ve bunu değiştirmek istemeyenler yada güçlü dolayısı ile boyutları büyük olan güç kaynakları için kasaları uyumsuz olan kullanıcıları düşünen FSP, sadece ekran kartılarını beslemek üzere tasarlanmış 300W gücündeki 5.25" lik yuvaya oturan güç kaynağını duyurdu. Kasadaki konumu dolayısı ile ancak 2 adet 40mm' lik fan ile kendini soğutabilen PSU, doğal olarak biraz sesli çalışmak zorunda kalıyor. Fanların ön tarafa konumlandırılması onları daha kolay duyulur hale getirmiş. X-bitlabs yaptığı incelemede, PSU yük altındayken fanlarının sesinin, güncel ekran kartların seslerini duyulmayacak hale getirecek kadar arttığını söylemiş.
Normal güç kaynakları kadar komplike duruyor
PSU' nun içine baktığımızda oldukça dolu olduğunu görüyoruz, zira kaliteli 300W' lık sistem PSU' larından hiç bir farkı yok gibi. Ekran kartlarını beslediği için doğal olarak sadece 12V çıkışa sahip olan psu, bu hatta 25A ya kadar destek olabiliyor. PCI slotlarına takılan kapak sayesinde şebekeye bağlanan PSU' nun arkasında sizinde görebileceğiniz gibi bir molex girişi var. Sistem PSU' sunun boş molexlerinden biri buraya takılıyor ve ana PSU çalışmaya başladığını bu şekilde fark eden FSP otomatik olarak devreye geçiyor. Başka herhangi bir switch yada anahtara ihtiyaç duymadan kendini açıp kapatabilmesi çok pratik ve kullanışlı bir özellik.
Karanlık ortamda kasa önü görüntüsü ve şebekeye bağlanması için pci aparatı
Kullanıma geldiğimiz zaman, günümüzde tek çekirdekli ekran kartlarından en fazla güç çekeni 120w ortalama ile X1900XTX, bunun 50w kadarı PCIe portu üzerinden sağlanıyor ve ekstra güç girişi ile sağlanabilecek olan destek 70w civarında kalıyor. Yani FSP vga power ekran kartlarının bütün yükünü merkezi PSU' dan alamıyor. Bu şu demek oluyor, quad SLI sistem kursanız bile FSP vga power a binecek olan maksimum yük 150-200w civarında kalıyor.
Piyasadaki en aç kart X1900XTX bile ekstra güç girişinden 72w çekiyor. Ayrıca 7900GT'nin düşük güç ihtiyacına dikkat
Yapılan testlerde %85 civarıdna verimlilik gösteren FSP vga power, stabil voltaj değerleri ile göz doldurmuş. Fakat sesli çalışması, ekstra 5.25" sürücü yuvasına ihtiyaç duyması onu standart kullanıcıların hedefi olmaktan çıkarıyor. Zaten kaliteli olan güç kaynaklarını değiştirmek istemeyen maksimum overclock tutkunları, güncel ekran kartlarının güç ihtiyaçlarını karşılayacak boyutlardaki güç kaynakları için kasalarında yer bulamayan kullanıcılar için mantıklı bir çözüm gibi duran FSP vga power yurt dışında 150 dolar civarı fiyat ile satılıyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.