Anlık Bildirim

PSP ile Her Yerden TV ve DVD Keyfi

Oy Ver

PSP için İngiltere, Almanya, Fransa, Belçika ve Hollanda da LocationFree (bulunduğunuz yerden bağımsız) TV (LPTV) yayınına Firmware 2.7 ile başlayan Sony, kullananlardan tam not alıyor. Aygıtın PSP ve PC için yazılımları var. PC/Dizüstü kullanımı için Windows tabanlı LFA-PC2 adında bir program geliştirilmiş.

Programın Windows Mobile ve diğer mobil platformlar için adaptasyonu bekleniyor. Mac OS X içinse gerekli lisans alınmış ve kod dönüşümü yapılıp kullanıma hazır hale getirilecek. Yayın için PC'lerde 802.11a veya 802.11g protokolü gerekli. PSP, LocationFree Base Station modellerinden LF-PK1 ve LF-X11 ile uyumlu.

Sony LFPK1


Wireless kullanımda resim kalitesi, iletim mesafesine bağlı olarak değişiyor. PSP ile bu yayını evinizin dışında alabilmeniz için kablosuz internet erişiminin sağlandığı bir alanda bulunmanız gerekiyor. Sistem şu şekilde işliyor: A/V bileşenlerinizi (TV, DVD oynatıcı veya kaydedici, VCD Player) LocationFree cihazınıza bağlıyorsunuz. Tv yayını için anten kablosu giriş yeri cihaz üzerinde mevcut. Üç adede kadar cihaz bağlayabiliyorsunuz ve bunlar arasında geçiş yapılabiliyor. Ardından ev içerisinde kullandığınız internet bağlantısını eternet kablosuyla doğrudan cihaza bağlayabilir veya Adsl Wireless Router'ınızı ek bir aparatla LF-PK1'e tanıtarak görüntü/sesi PSP'nize veya PC'nize alabiliyorsunuz. Evinizdeyseniz LPTV yayını kendisi doğrudan PSP'ye iletiyor, dışarıdaysanız internet bağlantısını kullanıyor.

(Ev içi ve dışı kullanım şeması)

Ürün, PSP ve PC karışımı dört aygıta kadar bağlanıp yayın gönderebiliyor. Ancak yazılım bir istasyon için geçerli yani ek PC'ler için yeni yazılım lisansı almanız gerekiyor. İnternet bağlantısıyla yayın alabilmeyi sağlayan sisteme NetAV deniyor. Şayet evden uzaklaşırsanız ve evinizde 512k veya üzeri bir bağlantıya da sahipseniz Tv'nize heryerden ulaşabilirsiniz. Hatta LPTV'yi DVD kaydediciye bağlayıp dışardan onu kontrol edebilir, istediğiniz programları kayıt edebilirsiniz.

(NetAV Diyagramı)

Hızlı başlangıç için 1. aşama PSP Fw 2.5 veya üzeri olması. İkinci şart ise LocationFree yazılım sürümünün 2 veya üzeri olması gerekiyor.

Uzaktan kumanda fonksiyonunun kodları Memory Stick Duo kart üzerine kayıt edildiğinden bellek kartı şart. Zaten hızlı başlangıç için belirlenen 3 aşamadan 3.sü bu. Evde bağladığınız cihazlarınızı PSP'nizden bu komutlar aracılığıyla kumanda ediyorsunuz.

Özellikler ve Gereksinimler:

Otomatik Bit Hızı Denetimi , Kolay NetAV Kurulumu , NSTC/PAL girişi , Statik/Dinamik IP ile uyumlu

Boyutlar: 8.0 (G) ×18.5 (Y) ×13.2 (D) cm
Ağırlık: 0.49kg
Güç Tüketimi: 15W (bekleme konumunda: 0.7W)
Bağlantı Standartları: IEEE802.11a/b/g
PSP Kullanımı İçin: Firmware 2.50 veya üstü gerekli
PC Kullanımı İçin: Windows 2000 Profesyonel SP4 veya Windows XP Profesyonel/Home Edition SP2 gerekli
Minimum Sistem Gereksinimleri: 1GHz+ işlemci , 256MB Ram , 300MB boş disk yeri , 800×600 High Color 16 bit görüntü verebilen ekran, LAN kablosu veya kablosuz bağlantı için IEEE802.11a/b/g desteği

Sony LF-PK1 Satış Fiyatı: İnternette 200$ civarında ve mağazaya göre değişiyor.

TV Yayınının Resim Kalitesini Denemek İçin: http://www.sony.co.jp/Products/LocationFree/LF-PK1/PC_trial.html
Yerden Bağımsız Tv Yayını İçin Hız Testi: http://products.sel.sony.com/locationfreetv/owners/netav_speedtest.html
PDF Formatında Hızlı Başlangıç (İng): http://products.sel.sony.com/locationfreetv/owners/public/QSG_LF_PSP.pdf

Kaynaklar: http://www.sony.jp/products/Consumer/locationfree/LF-PK1/index.html
http://products.sel.sony.com/locationfreetv/owners/psp_how.html
http://www.sony.com.tr/view/ShowProduct.action?product=LFPK1.CEL&site=odw_tr_TR&pageType=Overview&category=LocationFree

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim