Anlık Bildirim

Zalman VF-900 ekran kartı soğutmasının yeni kralı

Zalman, uzun zamandır Arctic Cooling'e kaptırdığı en iyi ekran kartı soğutması tahtını, fanlı soğutuculardaki ikinci denemesinde geri aldı. Ürün klasik Zalman kalitesini, mühendisliğini ve sessizliğini içermekte. VF-900'ün önceki soğutucu modelinden en büyük farkı, çiçek soğutucusunun içinden tabana monte edilmiş iki adet soğutucu ısı pompasının geçiyor olması. Ürün, yaprakların inceltilmiş ve yüzey alanının arttırılmış olmasınında etkisi ile Arctic Cooling Accelero, Zalman VF-700 ve tabii ki stok soğutmaların hepsinden daha sessiz ve daha etkili soğutma yapabilmekte.

Bu modelin en ilginç yanları, eski modele göre 80 gr daha hafif olması, aynı fiyata satılması ve çok daha iyi performans getirmesi. Ancak en büyük artısı, sık sık ekran kartı değiştirdiğimiz bugünlerde çıkmış veya çıkacak nerdeyse tüm ekran kartlarına, paketten çıktığı gibi uyumlu olması. Bu sayede tek ekran kartına uyumlu olan Arctic Cooling soğutucularına göre ciddi avantajlı olan soğutucu konu fiyat olunca sağladığı avantajı kaybetmekte. Zira VF-900'ün yurtdışındaki satış fiyatı, Arctic Cooling'e göre %50 oranında daha pahalı.

Zalman VF-900 ekran kartı soğutmasının yeni kralı

Soğutucu ülkemizde de satışa sunulmuş durumda. VF-900, ülkemizden 50$+KDV civarı bir ücret karşılığında temin edilebilmekte. Ürün, 500$ seviyelerindeki ekran kartları için çok harika bir çözüm. Zira 50$ bir farkla daha iyi bir soğutmaya daha sessiz bir şekilde sahip olabiliyorsunuz. Fakat konu 200$ seviyesindeki kartlara gelince 50$ fiyat etiketi biraz abartı durabilir.

Bu seviyedeki ekran kartlarında sessizleştirme için tavsiye edebileceğimiz bir ürün zira daha sonra ekran kartınızı değiştirdiğinizde VF-900 bu ekran kartıyla da çalışmaya devam edecektir. Bu arada stok soğutması oldukça ileri seviyede olan ekran kartları yok değil fakat bu ekran kartlarına sadece daha iyi soğutmaları olduğu için ödenecek ek ücret yerine, daha sonraki ekran kartlarınızda da kullanabileceğiniz VF-900'ü tercih etmek çok daha mantıklı olacaktır.

Ürünün karşılaştırmalı testleri için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim