Anlık Bildirim

Gigabyte'da nForce'cu oldu

3
Intel anakart piyasasında çok iyi bir yere sahip Gigabyte Amd anakartlarında da aynı başarı şansına sahipken Ati ile olan yakın dostluğu yüzünden nForce 2 chipsetli bir anakart üretmemişti. Şimdi ise her ne pahasına olursa olsun üretecek gibi gözüküyor.

Bildiğiniz gibi Gigabyte sadece Ati ekran kartları üretiyor ve Ati'nin gözdeleri arasında. Zira kaliteli üretimi tüm dünyaya yaygın dağıtım gücü ve iyi marka imajı sayesinde bu dışardan bakıldığında bile kolayca tahmin edilebilir. Fakat firma Ati'nin anakart chipsetlerinin kabul görmemesi ve nForce 2'li chipsetlerin (bu kadar geç sürülmesine rağmen) beklenenin aksine pazarda tek başına lider olmaları firmaya seçim bırakmadı.

Bildiğiniz gibi Nvidia kısa zaman önce nForce 2 400 ve nForce 2 400 Ultra modelleri ile tüm segmentlerde yarışabilecek hale getirdi. Ultra olmayan model tek kanal veri yollu 400 FSB destekli bir nforce 2 aslında ve bu ikinci kanal veri yolu olmaması sayesinde anakart üretimi maliyeti çok düşmekte. Bu ürünün amacı Via KT400A'nın pazara girişini engellemek. Ultra'lı model ise bilinen düz nForce 2'ye 400 FSB resmi desteği ve güney köprüsüne Serial ATA desteği eklenmiş model. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim