Giriş
DH ile Giriş
Üye değil misiniz? Yeni Hesap Oluştur Sosyal Ağ ile Bağlan
Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
Header'ı Tuttur
Header'da Teknoloji Gündemi
Anasayfa
Döşeme Stili Ana Akış
Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
İçerikleri Yeni Sekmede Aç
Detay Sayfaları
Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
Renk Seçenekleri
Gece Modu (Koyu Tema)
gun
Kurucu ve Yayın Direktörü
Yüksek teknoloji endüstrisi liderlerinden oluşan koalisyon, AMD'nin HyperTransport I/O Bağlantı özelliğinin adaptasyonu ve geliştirilmesi destekleyen, kar amacı olmayan işbirlikteliklerini anons ettiler.

Teknoloji liderleri AMD, API Networks Inc., Apple, Cisco Systems, NVDIA, PMC-Sierra, Sun Microsystems ve Transmeta "HyperTransport" teknolojisinin destekleyicileri olarak biraraya geldiler ve bu teknolojinin özelliklerinin geliştirilmesini yöneteceklerini açıkladılar. 180'den fazla bilgisayar ve iletişim şirketi şimdi AMD'nin HyperTransport teknolojisine kenetlendi.

HyperTransport teknolojisi, yüksek performanslı çiplere sahip bilgisayar cihazlarının, network ve iletişim cihazlarının birbirleri ile iletişiminde, şimdi kullanılan teknolojilere göre, 48 katı kadar fazla hız sağlayan yenilikçi bir çözümdür.

"Konsorsiyumun amacı HyperTransport teknolojisinin endüstri adaptasyonu geliştirmek ve bu teknolojiyi pazara sürmektir."diyen HyperTransport Teknoloji Konsorsiyomu'nun yeni seçilen Başkanı Gabriele Sartori, "HyperTransport teknolojisi, önemli endüstri oyuncuları tarafından uygun bulunmuş yeni ve popüler bir çipten çipe iletişim (chip-to-chip communication) teknolojisidir. Bu teknoloji şu an kullanılan teknolojilerden yeni teknolojilere düzgün bir geçiş sağlamak ve gerekli ölçeklenebilirliği ve gelecekte icat edilecek ürünler için band genişliğini desteklemek amacıyla dizayn edilmiştir." şeklinde açıklama yaptı.

Konsorsiyum, HyperTransport teknolojisinin adaptasyonu ve yayılmasını desteklemek, faydalarını düzenlemek ve yönetmek, bir test altyapısı üretmek ve bu teknolojiye pazarda hız kazandıracak araçları tahkik etmek amaçlarıyla kurulmuştur. HyperTransport kullanan ürün örnekleri bulunabilmektedir ve yıl sonuna kadar adetli üretimlere ulaşılması hedeflenmektedir.

HyperTransport Konsorsiyumu hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler www.hypertransport.org adresine bağlanabilirler.

HyperTransport Teknolojisi Hakkında: HyperTransport yeni yüksek hızlı, yüksek performanslı, entegre edilmiş devreler için noktadan noktaya (point-to-point) link sağlayan, 12.8GB/san. bant genişliğine sahip, 48 kat hızlı data transferi yapabilen bir teknolojidir.


http://www.hypertransport.org
Yorum Yaz Forumda Yanıtla
B I U " İçerik Göm DH Video Twitter YouTube Instagram Vine Künye BSC Oyun IMDb - url img @
Nasıl eklemek istersiniz?
Önceki ve Sonraki İçerikler
Alternatif Görünümler Geri Bildirim