Anlık Bildirim

Intel'in Xscale İşlemcilerine Destek Kısıtlı

Ne yazık ki şimdiki PocketPC 2002 işletim sistemi destek vermediği gibi bir sonraki CE.NET işletim sistemide destek vermeyecek. Hatta bir sonraki 2003 civarı çıkacak olan Macallan bile çok iyi düzeyde optimize değil. Zira onun çekirdeğide CE.NET'e dayanıyor.

Intel işlemciler halbuki oldukça müthiş özelliklerle beraber gelmişlerdi. Bunlardan biri pil tasarufu sağlayan işlemci hızının otomatik olarak arttırılması veya yavaşlatılması iken diğer teknoloji Intel® Media Processing Technology ile SIMD teknolojisinin PocketPC'lere girmesi idi.

Diğer yandan diğer işletim sistemlerinde durum biraz farklı ama yine iç açıcı değil. Palm OS 5.0'ın tasarlanması sırasında xScale mimarisinin avantajlarının kullanılmadığı biliniyor onun için en büyük satıcıda bu komutlardan yararlanamıyacak, PocketPC'ler için Linux ise tahmini olarak yeni PXA serisi işlemcilere ilk destek verecek Symbian firması aynı isimli işletim sistemi Symbian 7'de destek vereceğini söyledi.

Şimdilik ne yazık ki Intel işlemcilerden gelen performans faydası sadece Mhz'in artmış olması yönünde bir de tabii pil ömrünün bu artışa rağmen aşağı yukarı aynı kalması.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim