Anlık Bildirim

Seyahat sektöründe satın alım: Obilet.com rakibi Biletall’ı bünyesine kattı

Seyahat sektöründe dünya markası olma yolunda bir satın alım gerçekleşti.Dünyada ziyaretçi sayısına göre ilk 10'da yer alan online otobüs ve uçak bileti platformu Obilet, rakibi Biletall’ı satın aldı.
Seyahat sektöründe satın alım: Obilet.com rakibi Biletall’ı bünyesine kattı Tam Boyutta Gör

Pandemiyle beraber krize giren seyahat sektöründen satın alım haberi geldi. Obilet tarafından, Temmuz ayı içerisinde devralma işlemlerinin tamamlanacağı ve Biletall’ın Obilet Şirketler Grubu’na dahil edileceği açıklandı. Bu satın alımla beraber 2021 yılı içerisinde 20 milyon adet bilet satışı hedefleniyor.

Varılan anlaşmanın detaylarına baktığımızda satın alma sonrasında Obilet ve Biletall'ın faaliyetlerini iki ayrı şirket olarak sürdüreceğini görüyoruz. Satın alma bedeline ilişkin ise herhangi bir açıklama yapılmadı.

DÜNYA MARKASI OLACAĞIZ

Obilet.com CEO’su Yiğit Gürocak yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

"Seyahat sektörü için çok heyecan verici olan bu gelişmeyi pazarda faaliyet gösteren firmalarımızla ve vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğu içindeyiz. Sektörün içinden gelen iki firma güçlerini birleştirirken bu satın almanın sektördeki tüm oyunculara hizmet kalitesi ve verimlilik anlamında pozitif yöne fayda sağlayacağını öngörüyoruz. Vatandaşlarımız da aradıkları seyahat biletine çok daha kolay bir şekilde ulaşabilecek, farklı alternatifleri karşılaştırarak kendileri için uygun olanı daha geniş seçenek yelpazesi içinden seçebilecek. Devralma sürecimiz tamamlandığında, yenilikçi projelerimizi hayata geçirmeyi, yeni ürünler geliştirmeyi ve yurt dışına açılarak Türkiye’nin yerli seyahat markası olan Obilet’i dünya ölçeğinde bir marka haline getirmeyi hedefliyoruz."

Biletall CEO’su Yaşar Çelik ise şu açıklamalarda bulundu:

"Kayseri’den çıkan bir bilişim markası olan Biletall, Türkiye’de şehirler arası seyahat sektörünün dijitalleşmesinde öncü rol oynamıştı. Sektörün içinde bulunduğu kriz ortamında böylesi bir anlaşma ile sektörümüzün küresel çapta daha da güçlenmesinin önünü açmanın gururunu yaşıyoruz. Bugüne kadarki başarılarımızda emeği bulunan çalışma arkadaşlarımızın Obilet çatısı altında işlerine devam etmelerini güvence altına almış olmak da bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı. Türkiye seyahat sektörünün tüm paydaşları için hayırlı olmasını diliyoruz"

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim