Anlık Bildirim

6.1 Gb 2.5 inch'lik Flash Memory Harddisk

3
Tamamiyle Harddisk gibi davaranan ama gerçekte Flash Memory içeren bir harddisk düşündünüz mü?, düşündüyseniz gerçek oldu. İçinde oynar parça olmadığından kolay kolay bozulmayan ama ne yazık ki çokda hızlı olmayan bir harddisk.

Prectec firması ilk defa böyle bir ürünü dünya piyasasına sunuyor. Zor ortamlarda çalışan kişilerin normal dönen disk harddisk gibi bozulma oranı yüksek depolama sistemlerini bu yeni ürünle terketmesi bekleniyor. Zira düşmeye dayanıklı ve düşük sıcaklık -40 C ve yüksek sıcaklık +85 C.

Ön bellekten transfer hızı yani Burst hızı 16.7 Mb/sn, gerçek ortalama okuma hızı ise 14 Mb/sn ve gerçek ortalama yazma hızı ise Mb/sn. Harddisk'in kalınlığı ise sadece 12.1 mm. Ayrıca Flash özelliğinden dolayı HD az enerji harcamakta. Çalışırken 3.3V/5V'da çalışmakta. Şu anda ise 128 Mb'dan 6.1 GB'a kadar versiyonlar sunulmakta.

Firma yakında daha farklı ürünler ve mevcut ürünleri geliştireceğini de belirtiyor. 2.5"inch'lik seri 2002'in ilk çeyreğinde 16 GB'a ulaşacak. Mini-IDE formunda 4 MB'dan 128 Mb'a kadar ürünler sunacak. Şu anda aynı zamanada 1.3 inch versiyon bir modelde 4MB-2GB arası satışta. Yakında 3.5" modelde satışa sunulacak. 2.5 inch notebook standartı iken 3.5" inch masa üstü standartıdır. Yine yakında Type II ATA Flash PC Card şeklinde 2 Gb'a kadar modeller satış yapılacak.

Bu harddiskin üreticisi olan Pretec firmasına ve değişik ürünlerine www.pretec.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim