Anlık Bildirim

Araştırmalar Android Honeycomb kullanımının yüzde 1’de kaldığını gösteriyor


Google’ın geçtiğimiz Şubat ayında CES 2011 fuarında tanıttığı tabletlere yönelik Android işletim sistemi sürümü Honeycomb yaklaşık 1 yılı geride bırakmasına karşın son Android Market istatistiklerine göre 4.8 milyonluk bir satış rakamına ulaştı. Andy Rubin’in 30 milyon hedefinden oldukça uzakta kalan Honeycomb tabletler kullanım oranı olarak da yüzde 1 gibi bir oranda seyrediyor.

Mobil reklam ağı Chitika tarafından Android cihazlardaki reklam gösterimleri baz alınarak yapılan araştırmaya göre kullanım açısından Gingerbread sürümü yüzde 67 ile ilk sırada. Pek çok tablet markasının Gingerbread yüklü olarak piyasaya sürülmesinin bunda önemli bir payı var. 

Froyo yüklü cihazlar ise yüzde 28 ile ikinci sırada yer alırken Donut ve Cupcake sürümleri yüzde 2’şer dilimi paylaşıyor. Üst seviye tabletlerde bulunan Honeycomb sürümü ise sadece yüzde 1 gibi bir kullanım oranı elde edebiliyor.

Gingerbread ve Froyo sürümleri toplamda yüzde 95 kullanım oranına sahip oluyor. İki sürümün birbiri peşisıra gelmesi yüksek kullanım oranına sahip olmasına sebep oluyor.

Analistler Android 4.0 Ice Cream Sandwich sürümünün yaygın kullanıma geçmesinden sonra tablet benimsenme oranlarının artmasını bekliyor. Çünkü şu anda mevcut sürüm farklılığı ortadan kalkacak ve tüm tabletler tek bir sürüm altında sayılacak.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim