Anlık Bildirim

Windows'ta iOS cihazından medya içeriği nasıl aktarılır?

Windows bilgisayarı olup da iOS cihazı kullananlar için manuel olarak fotoğraf ve videoları aktarmanın bir kaç kısa yolu bulunuyor. Bu yolları sizler için derledik.
1

Bugüne kadar kümülatif olarak hesap edildiğinde bir milyar civarında iOS kullanıcısının mevcut olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte iOS kullanıcılarının yaklaşık yüzde 90'lık kısmı Windows işletim sistemlerini kullanıyor. Windows işletim sistemlerinde iTunes üzerinden iOS cihazının yedeklemesi yapılabildiği gibi, manuel olarak video veya fotoğrafları bilgisayara aktarabilmek de mümkün. Bu yazımızda Windows 10 ile manuel olarak medya içeriklerine nasıl erişileceğini anlatıyoruz. 

Windows 10 bilgisayarınıza iOS cihazınızı ilk taktığınızda, bilgisayarın verilere erişebilmesi amacıyla iOS cihazına onay vermeniz gerekiyor. Ardından iOS cihazınız bir sürücü olarak Bilgisayarım penceresi altında görünüyor ve eğer bir fotoğraf uygulamanız varsa otomatik olarak açılarak istediğiniz klasöre aktarmak üzere izninizi istiyor. İçerikleri seçerek aktarmak isterseniz bu kez dosya gezginine ihtiyacınız var.
Windows'ta iOS cihazından medya içeriği nasıl aktarılır?
 

Dosya gezgini ile iOS cihazınızı temsil eden sürücüye girdikten sonra Dahili Depolama->DCIM klasörü altında fotoğraf ve videolarınızın olduğu alt klasörleri görebilirsiniz. Burada tüm klasörlere tek tek bakmak oldukça uzun zaman alacağı için "*.jpeg" şeklinde arama yaparak tüm resimleri listeleyebilirsiniz. Aynı durum MOV dosyalar için de geçerli. Bu noktadan sonra görünümü büyük ikon haline getirerek aktarım işlemine başlayabilirsiniz. Eğer belirli bir tarihe odaklanacaksanız, Detaylar kısmında filtre belirleyerek en son tarihli olanları da görebilirsiniz.  
 
Windows'ta iOS cihazından medya içeriği nasıl aktarılır?
 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim