Anlık Bildirim

Apple SportsKit platformu yakında

Apple SportsKit olarak iOS sürüm kodlarında ortaya çıkan satırlar firmanın yeni bir programa başladığını gösteriyor. Yakın dönemde spor etkinlikleri tek bir çatı altında toplanabilir.

Apple SportsKit Tam Boyutta Gör

Geçtiğimiz yıllarda HealthKit platformu altında sağlık etkileşimlerini, HomeKit platformu altında da akıllı ev cihazları etkileşimlerini bir araya getiren Apple şimdi de spor etkileşimlerine el attı. 

Apple SportsKit nedir?

iOS 15.2 sürümünde ortaya çıkan satırlar SportsKit adında yeni bir programa işaret ediyor. Apple henüz konu ile ilgili net bir açıklama yapmadı ancak Apple TV, Siri ve ana ekran widget’leri ile entegre bir yazılım çerçevesi olduğu tahmin ediliyor. 

Apple zaten bir süredir spor etkinliklerine önemli yatırımlar yapıyor. ESPN gibi önemli platformlardan yetenek transferi, canlı spor karşılaşmalarının Apple TV’de yayınlanması, önemli spor etkinliklerinin yayın haklarının alınması gibi konularda görüşmeler yapıyor. 

SportsKit programının da ana ekranda widget üzerinden canlı skorlar sunması, tıklandığında Apple TV+ üzerinde ilgili içeriklere yönlendirme gibi farklı etkileşimleri barındırması bekleniyor. Programın hali hazırda kapalı kapılar ardında spor odaklı geliştiricilerle birlikte hazırlandığı tahmin ediliyor. Muhtemelen WWDC 2022 etkinliğinde bir tanıtım görebiliriz. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim