Anlık Bildirim

iOS 11.2'nin yayınlanmasıyla birlikte iOS 11 kullanım oranı %59'a ulaştı

iOS 11.2 sürümünün yayınlanmasıyla birlikte iOS 11'in kullanım oranı %59 seviyelerine ulaştı. Diğer iOS sürümlerinin kullanım oranını ve daha fazlasını merak ediyorsanız haberimizi okuyabilirsiniz.
Apple'ın geçtiğimiz hafta sonu iOS 11'in ikinci büyük güncellemesi olan iOS 11.2 sürümünü yayınlamasıyla birlikte, iOS kullanım oranı 7 puan artarak yüzde 59 seviyelerine ulaştı. iOS 11'in kullanım oranındaki artışın en büyük sebebi ise iOS 11.2 ile birlikte daha hatasız ve stabil bir işletim haline geliyor olması.
Geçmiş dönemlerdeki iOS sürümlerinin çıkış tarihinden itibaren kullanım seviyelerine bakacak olursak, iOS 10 çıkış tarihinden itibaren tam bir ay sonra cihazların %54'üne kuruldu. Bunu iOS 11 ile kıyaslayacak olursak iOS 11 çıkışından bir buçuk ay sonra cihazların %52'sine yüklendi. iOS 11'in iOS 10'a nazaran geç benimsenmesinin en büyük sebebi ise beraberinde birçok hata getirmesi oldu. iOS 11 ile birlikte iOS platformunun beğenilen stabilitesini kaybetmesi yeni sürümün cihazlarda kurulmasını geciktirdi. Birçok Apple kullanıcısı iOS 11 sürümünü cihazlarına yükleyebilmek için hataların düzeltileceği büyük güncellemeleri bekledi. Apple geçtiğimiz hafta sonu iOS 11.2 güncellemesini dağıtarak iOS 11'in kullanım seviyesini %59 seviyelerine çıkarmayı başardı.
 
Şu anki tabloya göre cihazların yüzde 59'unda iOS 11, yüzde 33'unda iOS 10 ve yüzde 8'inde ise iOS 10'dan önceki sürümler yüklü durumda. Siz de geçen hafta sonu yayınlanan iOS 11.2 güncellemesini cihazınıza kurmadıysanız güncellemeyi yüklemenizi tavsiye ediyoruz keza iOS 11'in beraberinde getirmiş olduğu birçok hata bu güncellemeyle birlikte giderilmiş durumda. 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim