Anlık Bildirim

Intel Pentium III (Tualatin) 1.2GHz İncelemesi

Intel'in yeni işlemcisi piyasaya sunulması çok yakın zira mobil piyasa için sunuldu ve bir aya yakın zamandır satışı var. Sorun Intel Pentium 4 satışlarını etkilemeden bu işlemciyi piyasaya sokmak. Bundan dolayıda fiyatları normal Pentium III 1.Ghz'den iki katına yakın pahalı olacak. Yinede zaman gösteriyor ki Intel Pentium 4'ü yüksek saat hızlarına çıkardığında şu anki Pentium III 0.13 micron mimarisini 1.4 Ghz'e kadar çıkarmayı planlıyor tabii o sıralar Pentium 4 2.4 Ghz civarı olacağı için bir problem çıkmayacak gibi. Kısaca özetlemek gerekirse Intel için alınan Tualatin destekli bir anakart ilerde upgrade şansı tanıyabilecek. Bugün alacağınız 1.Ghz'lik yada 933 Mhz'lik Pentium III'nüzü seneye 1.4 Ghz ile değiştirme şansınız olacak.

Neyse tbreak.com yeni işlemcinin testini yapım incelemesini internet sitesine yerleştirmiş. Bu durumda bile Athlon ile aynı saat hızında ikiside SDRAM olmak kaydı ile başa baş bir sonuç vermişler aynı teste Pentium 4 1.4 Ghz'de karşılaştırma yapılabilmesi için dahil edilmiş. Ancak Pentium 4'ün ekimde veya kasımda yeni paketleme sistemi ile (socet-462) piyasaya sunulacağı düşünülürse en son upgrade şansı 2.0 Ghz gibi duruyor.

Birde önemli bir not yeni Pentium III'ler 1.475 volt'da çalışıyorlar ve 0.13 micron sayesinde çok az güç tüketip çok az ısınıyorlar bu sayede normal 250 watt'lık bir kasa ve eski heatsink fan combonuzu Athlon'a upgrade ederken gibi değiştirmek zorunda değilsiniz.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim