Anlık Bildirim

iPod Touch 2G, iPhone 3G'den daha hızlı

Oy Ver

Tasarım özellikleri ve çoklu ortam fonksiyonları ile ortak pek çok detaya sahip olan iPod Touch ve iPhone arasında hatırı sayılır hız farkı olduğu bildiriliyor. Gelen bilgilere göre iPod Touch modelini taşınabilir medya oynatıcıları pazarının yanı sıra taşınabilir oyun konsolu cephesinde daha aktif kılmak isteyen Apple, iPod Touch 2G modelinde işlemci güncellemesine giderek, 532MHz'de görev yapan yine ARM tabanlı işlemci kullanmaya başladı. Bilindiği üzere iPhone 3G'de ise 412MHz'de çalışan işlemci kullanılıyor.

Gelen bilgilere göre saat hızı 120MHz daha yüksek olan iPod Touch 2G'nin frekans farkından ötürü özellikle 3D uygulamalarda çok daha hızlı olduğu ifade ediliyor. Hatırlanacağı üzere Intel cephesi geçtiğimiz günlerde iPhone 3G'deki ARM tabanlı işlemciyi eleştirmiş ve "iPhone yavaş ama bunun sebebi Apple değil ARM'dır" diye bir açıklama yapılmıştı.

Bu arada iPhone 2G modelinde kullanılan ve 532MHz'de çalışan işlemcinin 620MHz'e kadar çıkabildiği fakat performans-pil ömrü arasında denge kurulmak istendiği için frekansın 532MHz'de tutulduğu ifade ediliyor.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim