Anlık Bildirim

iRadioPop USB radio

Oy Ver

İnternetin son yıllardaki gelişimi ve yayılmasıyla, hayatın elektrik, telefon gibi olmazsa olmaz bir unsuru halini aldı. Hatta telefon, televizyon ve radyo gibi teknolojiler internet altyapısına kaydırılmakta. Bunun en iyi örneği IPTV, VoIP ve internet radyoları. Televizyon yayınlarının internet altyapısına geçişinde radyo ve telefon kadar rahat olmasada günümüzde VoIP ve radyo yayınları aktif olarak kullanılmakta. Firmalar da internetin bu alanda yaygınlaşmasını fırsat bilerek bu konuda çeşitli ürünler çıkarmaya başladılar.

Bu ürünlerden bir tanesi de iRadioPop. iRadioPop aslında taşınabilir bir internet radyosu. Yaptığı şey ise, bilgisayar ve internetin olduğu her yere radyo yayınlarını götürmek. Yapısal olarak USB hafıza birimlerine benzeyen iRadio, bilgisayarınıza taktığınız anda içine yüklü yazılımı çalıştırarak müzik yayınına başlıyor. Radyo yazılımı ürünün üzerinden çalışacak şekilde dizayn edildiğinden, herhangi bir kurulum yapmadan içerisindeki yazılımı çalıştırmak mümkün oluyor.

iRadioPop USB radio

iRadioPop ile 3bin üzerinde radyo istasyonunun yayınını dinleyebiliyorsunuz. Bu kadar fazla istasyonun arasında rahat gezebilmek için istasyonlar çeşitli başlıklar altında toplanmış. Bunlar genel olarak kullanıcıların oylamalarla belirlenen "en iyi 10" istasyon, bölge istasyonları ve tür istasyonları. Bir radyo istasyonunu beğendiyseniz, bu istasyonu favorilerinize ekleyebiliyorsunuz. Ayrıca program daha önce gezdiğiniz istasyonları da geçmiş kısmında tutuyor. Dil seçenekleri olarak da program avrupa ve asya dillerinin bir çoğuna destek vermekte.

iRadioPop'un bir diğer özelliği de radyo istasyonlarını kayıt edebilmesi. 1 dakikalık 192 kbit lik bir radyo yayını WMA formatında yaklaşık 1.5Mb alan kaplıyor. Yurt dışında satılmaya başlanan ürünün satış fiyatı ise 49.90$.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim