Anlık Bildirim

Nokia NGage: Oyunlarını oynamak için gerçekten ona ihtiyacınız var mı ?

Oy Ver

Nokia'nın yanarlı dönerli "Hepsi birarada" oyunlu telefonu ile özel olarak çalışmak üzere tasarlanmış oyunlar kırılmış durumda !

Mevcut güvenlik mekanizmasını kolayca aşan bazı kişiler ilk olarak Siemens'in SX1 (bilgi için tıklayın !) modelinde SonicN'i çalıştırarak olayın ne kadar basit olduğunu gösterdiler. İşte kanıt olarak gösterilen bazı fotoğraflar:

Buraya bir kaçını aldığım resimlerde SonicN'nin SX1 üzerinde çalıştığı açıkça görülüyor. Esasında aşağıda linkini verdiğim site bazı video dosyaları da içeriyordu olayla ilgili ama bandwidth problemleri yüzünden şimdilik bunları geri çektiler. Sitedeki bilgilere göre grafik ve seslerde hiç bir problem yaşanmadan oyunlar oynanabiliyormuş.

Bu arada kesin olmamakla beraber düşünceme göre Nokia'nın oyunları PC'lerde de belki bir şekilde oynanabilir : ) Tabii bunun nasıl olabileceği hakkındaki yorumları yazmayacağım : )

Peki Ngage oyunlarının hiç sorunsuz Siemens SX1 ve diğer bazı telefonlarda kolayca çalışmasını sağlayan ne ? Tabii ki ortak noktaları olan Symbian 6.1 işletim sistemi. Esasında olayı iyice anlamak için geçen yıl Gun'ın yazdığı Series 60 hakkındaki şu habere bir göz atmanız gerekli.

Nokia'nın kendi oluşturduğu ve pek çok firmaca kabul gören Series 60 platformu şu anda firmanın başına bela olmuş gibi gözüküyor zira pek çok 3.parti cep telefonu aksesuarı üreten firma uygun telefonlar için ilginç kitler çıkarabilir bir ihtimal. Bu da Ngage'in satışlarını olumsuz etkileyecektir.

» http://www.club-siemens.net/preview/ngage/ -tüm SonicN resimleri için
» http://www.nokia.com/nokia/0,8764,46827,00.html -Nokia'nın Series 60 ile ilgili bilgiler & desteklenen telefonların listesini içeren sayfa
» http://www.symbian.com/phones/index.html -Symbian işletim sistemli telefonlar

Peki bu konuda siz ne düşünüyorsunuz ? Fikirlerinizi sağ alttaki yorumlar ile ilgili linke yazın, herkesle paylaşın : )

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim