Anlık Bildirim

Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro Bellek Büyüklükleri Kesinleşti: 2 GB ve 4 GB

Yeni iPhone'ların ve iPad Pro'nun RAM yani bellek boyutları Apple'ın geçen haftaki anonsundan beri tartışılıyordu. Adobe, iPad Pro'nun bellek miktarını 4 GB olarak bir blog postunda ağzından kaçırmış olsa da ne bu cihaz ne de yeni iPhone'lar için kesin bir kanıt sunulamamıştı.

Apple hack haberlerinin popüler isimlerinden olan ve Londra'da yaşayan 19 yaşındaki Hamza Sood, Xcode'un yeni sürümü olan 7.1 Beta'yı karıştırırken bu duruma açıklık getirecek kanıtlara ulaştı.
Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro Bellek Büyüklükleri Kesinleşti: 2 GB ve 4 GB
 
Apple iPhone 6s, iPhone 6s Plus ve iPad Pro Bellek Büyüklükleri Kesinleşti: 2 GB ve 4 GB
 
Apple'ın geliştirici aracı olan Xcode programcıların geliştirme sürecini desteklemek için bünyesinde bir simülatör barındırıyor. Bu simülatör vasıtasıyla, yazılan uygulama gerçek cihazlar üzerinde test edilmeden önce hızlıca derlenip bilgisayar üzerinde test edilebiliyor.
Hamza Sood'da bu simülatörde iOS cihazlarını kapsayan bellekle ilgili parametreleri incelerken üstteki değişkenlere ulaşmış.
4 farklı değişken ile 1 GB'dan az, 1 GB, 2 GB ve 4 GB cihazlar için simülasyon yapılabiliyor; Xcode ekran görüntüsünden de anlaşılabileceği üzere iPhone 6s ve iPad Pro sırasıyla 2 GB ve 4 GB bellekli olarak simülatörde açıkca işaretlenmiş gözüküyor.
Böylelikle geçen Çarşamba gerçekleşen lansmandan beri yaşanan tartışma da sona ermiş oldu.
Ekran görüntüsünde sadece iPhone 6s yer alsa da iPhone 6s Plus'ta yine 2 GB belleğe sahip olarak geliyor.

iOS'un belleği oldukça efektif kullandığı düşünülürse bellekteki bu artışla beraber iPhone tarafında içerik yaratma uygulamaları, çoklu görev iyileştirmeleri ve Safari'de yaşanan düşük bellekten kaynaklı geri yükleme sorunları en fazla olumlu etkilenen alanlar olacak.
iPad Pro için ise yine bu artıların yanında, masaüstüne yakın yeteneğe sahip uygulamaların yazılması mümkün kılınmış.
Apple'ın IBM ve Cisco ile yaptığı anlaşmalara, kurumsal pazardaki çalışmalarına ve sahip olduğu fiyata bakarsak iPad Pro'nun zaten bu iş için konumlandırıldığı ve dolayısıyla da 4 GB belleğin zaten böylesi bir cihaz için zorunluluk olduğu da aşikar.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Önceki Haftalar
Tüm Zamanların En İyi Yorumcuları
ANLIK GÖRÜNTÜLEMELER
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü

GENEL İSTATİSTİKLER
7112 kez okundu.
18 kişi, toplam 18 yorum yazdı.

HABERİN ETİKETLERİ
iphone 6s plus, iphone 6s ve
2 etiket daha Ram bellek
Sorgu:

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim