Anlık Bildirim

Sis sonunda 800 Mhz FSB'yi lisansladı

Intel'im kısa zaman içersinde büyük bir segmente yapmayı planladığı 800 Mhz FSB'de resmi ürün üretebilme lisans sözleşmesi sonuçlandı. Uzun zamandır dönen dedikodulara göre işlemci piyasasında satışlarının baltalayan ve fiyat indirimi yaptırmak zorunda bırakan Amd yüzünden Intel başka karlı olan chipset üretiminde yalnız kalmak istiyor diye bahsediliyordu.

Fakat anlaşılan ya anakart üreticilerin gelen baskı yüzünden yada ucuz piyasayı Amd'ye kaptırmamak için Intel 800 Mhz FSB lisansını beklenilenin aksina Sis'e verdi. Bu vakitte verilmesinin tahmini bir nedeni ise esas pahalı pastayı kendine bırakıp belli bir zaman sonra Sis ürünlerinin çıkmasını istemesinden olabilir.

Sis bildiğiniz gibi Dual-DDR ve Dual-Rambus gibi geniş bellek erişimi chipsetlere sahip bir firma. Dual DDR400'lü bir chipset üretmesi onun için pek bir problem olmayacaktır. Hatta eylül civarında beklenilen dört yollu (quad) rambus ile harikalar bile yaratabilir.

Bir diğer önemli gelişme ise Via ile aralarında uzun zamandır davalık olan Pentium 4 chipset üretiminin çözümlenmesi. Yakında Via'da ürün yelpazesini geliştirerek 800 FSB destekli chipsetler sunabilir. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim