Sony yetkililerin yaptığı bir açıklamaya göre firma 31 Mart tarihinden itibaren 17" ve 19" CRT monitörlerin üretimini durduruyor.Profesyoneller tarafından yaygın biçimde kullanılan ve talep edilen 21" ve 24" CRT monitörlerin üretimine ise şimdilik devam edilecek.
Ayrıca OEM olarak Dell, HP gibi firmalara yapılan üretimde devam etmeyecek. Aperture Grill teknolojisini kullanan diğer firma NEC-Mitsubishi ise Diamondtron tüpleri imal etmeye devam edeceğini açıkladı.
Daha önce Sharp, Matsushita, ve Hitachi CRT üretiminden çekilmişlerdi ve Sony'nin bu firmaları takip etmesi esasında çok da büyük bir sürpriz değil. Üstelik Sony LCD üretimi için oldukça büyük yatırımlar yapmış durumda. 15" den 23" kadar 6 farklı boyutta LCD üreten Sony son dönemde bu ürünlerini oldukça ön plana çıkartmaya başlamıştı.
Öte yandan karar yüksek renk kararlığı, renk saflığı gibi konularda üstün olan diğer Aperture Grill CRT üretici olan NEC-Mitsubishi bu alanda rakipsiz kaldığı için oldukça şanslı gibi gözüküyor. NEC-Mitsubishi LCD konusunda da iddialı olmalarına rağmen grafiker, yayıncılar gibi profesyonellerle, yüksek görüntü kalitesi isteyenlerin Aperture Grill CRT'leri hala talep ettiklerini bunun bir süre daha düşmeyeceğini söylüyor. Sonuçta bu istekleri diğer LG Flatron ve Samsung DynaFlat giibi rakip shadow mask'li teknolojiler karşılamaktan uzaklar.
Sony'nin bu kararı almasında rakiplerine karşı olan fiyat dezavantajının da rol oynadığı düşünülüyor. 17" giriş modeli E250 diğer firmaların 19" leriyle aynı fiyata satılıyor ve bu da 17" ve 19" Sony'lerin satışlarını olumsuz etkiliyordu.
Sony 17" ve 19" monitörlerin üretimden kaldırılmalarının ardından 6 ay içinde bütün dünyadaki OEM dahil stoklarının tükeneceği tahmin ediliyor. Yani eğer bu monitörlerden birini almayı planlıyorsanız elinizi çabuk tutmaya bakın.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
2053 yılından yazıyorum hala aynı reklam var gidecek diye beklemeyin.
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
Efsane Türkiye’ye gelse alırım..
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
Mukemmel bir silah acaba ne kadar hızlı atıyor. [resim] [resim]
Fiyat makul olsa efsane olur gerçekten ya.
Vay bee, bu cihaz xiaomi çıktı ben de diyordum kim üretmiş..
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
Über
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Muskun alev tabancası vs bu
İstilacı güvercinlere karşı iyi olur. 5 10 dk da bir sopayı alıp kovalamak yordu artık.
Yakında su atan F18 falanda yaparlar :)
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
Xiaomi kendini çok geliştirdi artık her alanda kaliteli işler yapıyorlar.
fışkırttığı su mermi gibi isabetli gitmeyeceği için gereksiz diye düşünmüş olabilirler.
Lazer nişangah da eklenseymiş tadından yenmezmiş.