Anlık Bildirim

Windows 10 kurulu sistemleri sonraki yapıya hazırlayacak bir yama yayınlandı

Yazılım devi yeni Windows 10 yapısı öncesinde sistemlerin yükseltme sürecini kolaylaştırması beklenen bir yamayı dağıtmaya başladı. Ek olarak Intel işlemcilerin bazı güvenlik açıkları da kapatıldı.

Windows 10 kurulu sistemleri sonraki yapıya hazırlayacak bir yama yayınlandı Tam Boyutta Gör

Popüler işletim sistemi Windows 10’a gelecek yeni büyük güncelleştirme öncesinde hazırlıklar başladı. Microsoft yükseltme işlemini iyileştirecek bir yamayı dağıtmaya başladı.

Windows kurulu sistemler yeni yapıya hazırlanıyor

KB4577588 sürümlü güncelleştirme ile birlikte yapı 2004 ve önümüzdeki aylarda gelmesi beklenen 20H2 güncelleştirmesine yönelik olarak bilgisayarınız hazırlanmış olacak.

Yükseltme deneyimini kolaylaştıracağı açıklanan güncelleştirme içerisinde ne olduğu ise net bir şekilde açıklanmamış. Ek olarak güncelleştirmenin yalnızca Microsoft tarafından yeni yapıya hazır olduğu belirlenen sistemlere sunulduğunu da not düşelim.

Intel işlemcili sistemler unutulmamış

Diğer taraftan Intel işlemcili bilgisayar kullananları ilgilendirecek bir yama da hazırlanmış. Intel işlemcilerde bulunan yeni açıklara yönelik geliştirilen mikrokod güncelleştirmesi ile mavi ekibin işlemcisini tercih eden kullanıcıların güvenliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Öte yandan Microsoft ilk olarak 2018 yılında Intel işlemciler için mikrokod güncelleştirmesi yayınlamaya başlamış, güncelleştirmeler güvenliğin yanı sıra donanım üreticileri tarafından dağıtılan güncelleştirmelere yönelik hata düzeltmeleri içermişti.

Hatırlayacağınız üzere Intel’in uzun süre unutulmayacak Meltdown-Spectre açığına yönelik dağıtılan yamalar çok sayıda sistemde yeniden başlatma sorununa yol açmıştı.

  • KB4494174 > 1809.
  • KB4494451 > 1803.
  • KB4494452 > 1709.
  • KB4494453 > 1703.
  • KB4494175 > 1607.
  • KB4494454 diğer  Windows 10 sürümleri için.

Yukarıda Windows 10 sürümleriyle eşleştirdiğimiz güncelleştirmeler eğer uyumlu ise otomatik olarak Windows Update aracılığıyla uygulanacak. Kullanıcıların uyumlu olduğunu düşündüğü yamayı elle kurmaması yönünde uyarıda bulunulmuş.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim