Anlık Bildirim

L'Oréal ve Organovo, üç boyutlu baskıyla üretilmiş cilt dokusu geliştirmek için ortaklık kurdu

L'Oréal ve Organovo, üç boyutlu baskıyla üretilmiş cilt dokusu geliştirmek için ortaklık kurdu
 
Cilt bakım ürünleri açısından dünyanın en büyük şirketleri arasında yer alan L'Oréal, üç boyutlu baskıyla üretilmiş cilt dokusu geliştirmek için biobaskı şirketi Organovo ile ortaklığa gittiğini duyurdu.
Bu test süreci için Organovo ile beraber üç boyutlu yazıcı teknolojisi üzerinden epidermis yani üst deri üretimi gerçekleştirecek olan L'Oréal, aslında bu alana çok da yabancı değil. 1980'den bu yana ürettiği ürünlerin alerji, aşınma veya tahrişe neden olup olmadığını test etmek adına yılda 130,000'den fazla doku örneği üreten şirket, Organovo ortaklığıyla ise bu süreci bir adım daha yukarı taşımayı planlıyor.
Amerika merkezli bir şirket olan Organovo, insan dokusunu canlı insan hücreleri kullanarak NovoGen bioyazıcı sayesinde katman katma üretiyor. Bu sayede her katman istenilen boyutta doğru hücre tipi ile yoğunluğu barındırıyor ve böylelikle de gerçeğine en yakın doku üretimi / kullanımı elde edilebiliyor.
Bu iki önemli şirketin yeni ürünlerin güvenliğini test etmek açısından gelişmiş teknikler geliştireceği yapılan tahminler arasında yer alıyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim