Anlık Bildirim

Spike Aerospace'in konsept aşamasındaki Spike S-512 iş jetiyle, kıtalar arası mesafeler ciddi oranda kısalacak

Tam olarak hayata geçtiği zaman dünyanın en hızlı iş jeti ünvanını elde edeceği belirtilen Spike Aerospace'in süpersonik yani ses hızının üzerindeki hızlara çıkabilen hava aracı Spike S-512, kağıt üstünde sunduğu 1.8 Mach (Yaklaşık 2200 km/s) maksimum hızı ile hali hazırda testleri devam eden dünyanın en hızlı iş jeti Citation X'in 0.935 Mach'lık hızını ciddi oranda geride bırakabilecek. 
Gulfstream, Eclipse ve Airbus gibi firma / projelerden çalışmış bir mühendis takımı tarafından kurulan Spike Aerospace, belirtildiği kadarıyla Spike S-512'yi tasarlamak için son iki yıldır ciddi bir çalışma yürütüyor. Sunması beklenen hızlar sayesinde New York ile Londra arasındaki mesafeyi 6-7 saatten 3-4 saat, Los Angeles ile Tokyo arasındaki mesafeyi ise 14-16 saatten 8 saat seviyesine çekebileceği belirtilen süpersonik iş jeti, 60 ile 80 milyon dolar arası bir fiyat etiketine sahip olacak ve 18 yolcuya kadar rahatlıkla taşıyabilecek. Teknik olarak maksimum 7,400km menzile sahip olacağı açıklanan S-512, gövde olarak ise 40 metre uzunluk ile 18 metre kanat açıklığı ile geliştirilecek. Uçağın ayrıca FAA (ABD Havacılık Dairesi ) kuralları gereği ses hızının aşıldığı noktada oluşan "süpersonik patlama (Sonic Boom)" düzeyinin de oldukça düşük olacağı ve bunu için ciddi oranda çalışma yürütüldüğü açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.
Herşey yolunda giderse 2018 yılının Aralık ayında satın alan kişilere teslim edileceği belirtilen Spike Aerospace S-512 süpersonik iş jeti, iş adamlarına ya da devlet görevlilerine kıtalar arası yolculuk yaparken büyük bir zaman avantajı sağlayabilecek. Uçak hakkında hazırlanan kısa tanıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.
 
Spike Aerospace'in konsept aşamasındaki Spike S-512 iş jetiyle, kıtalar arası mesafeler ciddi oranda kısalacak
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim