Anlık Bildirim
Sıradaki Video

Yapay Zekalı Marketten alış veriş "amazon go'yu denedik"

Amazon'un kasası, kasiyeri olmayan marketi amazon go'dan alışveriş yaparak bu deneyimi sizler için görüntüledik. Yapay zekanın işlettiği markete giriyor, istediğiniz ürünü raftan alıyor ve çıkıyorsun
Amazon'un kasasız, kasiyersiz marketini yapay zeka işletiyor. amazon go isimli markette çalışanların tek görevi raflara ürün koymak ve genel düzeni sağlamak.
Müşteri, önce amazongo uygulaması tarafından oluşturulan barkodu girişte kapıya okutuyor. Daha sonra makine öğrenme, makine görme ve sensörlele harmanlanan sistem müşteriyi mağazada izlemeye başlıyor.
 Müşteri rafa yaklaşıp bir ürün aldığın kameralar ve sensörler tarafından belirlenen ürün kullanıcının sepetine ekleniyor. Bu esnada müşterinin yapması gereken tek şey alışverişine devam etmek. Ürünü herhangi bir yere göstermenize gerek yok.
Raflar her ne kadar standart market rafı gibi duruyor olsalar da her sırada bir çok sensör ve kamera gizlenmiş durumda. Hem ürünler hem de alışverişi yapan müşteri takip ediliyor.
 Alışverişini tamamlayan müşteri daha sonra elini kolunu sallayarak mağazadan çıkıyor. Ekstra bir denetim ve kontrol yok. Alışveriş için mağazaya giriyor, raftan ürünü alıyor ve çıkıyorsunuz.
 Yapılan alışverişin dökümü bir süre sonunda cep telefonunuza bildirim olarak geliyor ve aldığınız şeyleri ve tutarı görebiliyorsunuz.
 Açık söylemek gerekirse şu ana kadar denediğim en farklı teknolojik gelişme olan amazongo'nun yaygınlaşması kasiyerlik mesleğinin de sonunu getirecek gibi duruyor.
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim