Anlık Bildirim

Buttkicker LFE kit ; sıkı bir tekme yemeye hazırmısınız?

Oy Ver

Günümüzde film ve oyunlarda kullanıcının yaşadığı gerçeklik deneyimini arttırmayı amaçlayan bir çok ürün bulunmakta. Büyük ekran televizyonlar, gelişmiş ses sitemleri, titreşimli veya tepkili oyun kolları bunlara örnek olarak gösterilebilir. Buttkicker LFE Kit'de kullanıcının film ve oyunlarda yaşadığı gerçeklik deneyimini arttırmaya yönelik ürünlerden biri. İsmi oldukça gülünç gelen ürün, film ve oyunlardaki alçak frekanslı seslerde (patlama, motor sesleri, top ateşi gibi bas vurucunun aktif kullanıldığı yerler) kullanıcının oturduğu koltuğu titretecek kadar yüksek güçte, alçak frekanslı sesler yayarak o anki sahnenin daha gerçekçi algılanmasını amaçlamakta.

Buttkicker LFE kit'in kutu içeriği, BKA1000-4 anfi, ButtKicker LFE (titreşimi yaratan asıl ünite), adaptör, bağlantı kabloları, ButtKicker LFE'i koltuğun ayağına sabitleyen sistem ve bir ayakta ButtKicker LFE takılı iken diğer ayaklarında dengeli durmaları için kullanılan yükselticilerden oluşuyor. Titreşim ünitesinin hangi ses frekans aralığında titreyeceğini belirleyen ve gerekli gücü sağlayan BKA1000-4 anfi, aynı anda 4 adet ButtKicker LFE ünitesine güç sağlayabiliyor.

Sistemin kurulumu oldukça basit. Beraberinde gelen ek kablolar yardımıyla BKA1000-4 anfi, stereo ses çıkışlarına ya da direk olarak ses sisteminin bas çıkışına bağlanıyor. Daha sonrasında ButtKicker LFE ünitelerini de anfiye bağladıktan sonra tek yapmanız gereken koltuğunuzun ayağına bu sistemi yerleştirmek oluyor. Buttkicker LFE ünitesi 5 ile 200hz arasındaki frekanslara duyarlı 1000watt gücünde bir bas vurucu. Aynı anda 4 üniteyi baslerken 1900watt, tek ünitede 1000watt güç sağlayabilen anfi, ses kaynağından aldığı sesleri güçlendirerek ButtKicker LFE ünitesine göndermekte.

ButtKicker LFE, yüksek güçte fakat düşük frekansta yaydığı seslerle koltuğu sarsarak, film veya oyundaki aksiyon sahnelerini hissetmenizi sağlamakta. Sistemi inceleme şansı bulan Topreviewshop.com editörü, sistemin DVD filmlerde ve oyunlarda son derece etkili bir şekilde çalıştığını belirtmiş. Filmlerdeki bol patalamalı aksiyon sahnelerinde ve Gran Turismo 4 araba yarışı oyununda editörden tam puan alan sistemin, en iyi deneyim için mümkünse koltuğun orta bacağına yerleştirilmesi öneriliyor.

Buttkicker LFE kit ; sıkı bir tekme yemeye hazırmısınız?

Buttkicker'ın üretici olan Guitammer'ın web sitesinde müzik, oyun ve film için bir çok Buttkicker versiyonu bulunmakta. Ürünün araç içi ses sistemlerinde de kullanılabileceği belirtilmekte. Genel amacı basları çok daha etkili bir şekilde hissettirmek olan ürün, katıldığı fuarlarda ve yapılan incelemelerde oldukça fazla övgü toplamış. www.guitammer.com WEB adresini ziyaret ederek firmanın ürün çeşitlerini ve detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

Yurtdışında 330$ ile 400$ arasında değişen fiyat etiketleri ile satılan Buttkicker LFE kit, film izlerken ya da oyun oynarken yaşanan deneyimi arttırmak isteyenlerin mutalaka denemeleri gereken bir set. Daha fazla bilgi edinmek için firmanın web sitesine bulunan dökümanları incelemenizi ve videoları izlemenizi öneririm.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim