Anlık Bildirim

Hangi fare için fare karşılaştırmalı test

Oy Ver

Çok bilgisayar kullanan kişilerin kaliteli fare almaları hayatlarını çok fazla değiştireceğinden her zaman hangi fare sorusu güncel kalmıştır. Tomshardware'in türkçe sitesinde bu konuyla ilgili hoşunuza gidecek bir test var. Testte Microsoft'un ürünleri ve Logitech'in ürünleri karşılaştırılmış.

Test sonuçlarında kablosuz farelerin Logitech'in iki yıl önce çıkardığı Fast RF teknolojisinden beri bir dez avantajının olmadığı belirtilmiş. Microsoft fareler kablosuz olarak pil ömrü daha uzun olup, ofis ve masa üstü uygulamalar için avantajlı olurken, Logitech'ler müthiş ergonomisi ile oyunlarda size avantaj sağlayacak şekilde dizayn edilmiş. Ayrıca Logitech'ler daha ufak elliler için tasarlandığını belirtmeden geçmeyelim.

Not etmeden geçmeyeyim Microsoft'un yeni farelerinde tekerlek artık sağa ve sola doğru yaslanarak yatay eksende hareket imkanı sağlanıyor. Bunu şimdilik çok az oyun tanıyor ve genelde Interner Explorer için gereksiz fakat garafik tasarımcıları için ve ekrana sığmayan herşeyle çalışanlar için birebir. Umarım yakında oyunlarda tanır ve güzel bir tuş takımına daha kavuşmuş oluruz.

Artık optik farelerin standart olduğu bir dönemde en iyi farelere erişebilmek için minimum 40$'ı gözden çıkarmanız gerekiyor. Bu büyük markaların dışındaki ürünler genelde az tatminkar yada fark etmediğiniz özelliklerden hep mahrum oluyorlar. Bu arada testte olmayan Logitech MX700'ün bir önceki teste yer aldığı ve hala krallık koltuğundan indirilmediği belirtiliyor yani hem ofis hem oyun uygulamalarında bir numara ve şahsen benim kullandığım kablolu versiyon MX500'den tek farkı kablosuz olması.Teste katılan ürünler şöyle ;

  • Microsoft Wireless Optical Mouse 2.0
  • Microsoft Wireless Intellimouse Explorer 2.0
  • Microsoft Intellimouse Explorer 4.0
  • Logitech Click! Optical Mouse
  • Logitech Cordless Click! Optical Mouse
  • Logitech MX310 Optical Mouse
  • Logitech Cordless Click! Optical Mouse Plus
  • Terratec Razer Boomslang 2100
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim