Anlık Bildirim

iOS 9.3.2 ile Gece Modu ve düşük güç modu aynı anda çalışacak

iOS 9.3 güncellemesinde en beğendiğiniz özellik Gece Modu ise ancak güç tasarrufu devreye girdiğinde bunu kullanamıyorsanız, iOS 9.3.2 ile birlikte derdinize çare geliyor.

iOS 9.3 güncellemesi sonrası, Appe kullanıcılarının yaşadığı sıkıntılar herkesin malumu. Apple hataları gidermek adına iOS 9.3 sürümüne oldukça fazla yama entegre etmek zorunda kaldı. iOS 9.3.2 olarak gelecek yeni güncellemede, önemli bir eksiklik daha gideriliyor.

Bu aslında bir hata değil. iOS 9.3 ile gelen Gece Modu özelliği bilindiği üzere akşam saatlerinde mavi ışığı azaltıyor ve ekran renklerini biraz daha sıcak tonlara çekerek gözleri yormuyor, kullanıcının uykuya daha iyi hazırlanmasını sağlıyor. Bununla birlikte, güç tasarruf modu açık iken, Gece Modu devreden çıkıyordu.

Özellikle gece saatlerinde batarya da düşük seviyelere geldiği için, kullanıcılar rahat bir şekilde Gece Modu’nu kullanamıyordu. Siri üzerinden bazı kullanıcılar bu engeli aşabilmişti ancak şimdi iOS 9.3.2 güncellemesinin ikinci betasında iki modunda aynı anda çalışması sağlandı. 


Artık akşam saatlerinde Gece Modu ve güç tasarruf modu aynı anda devreye girebiliyor. Gündüz saatlerinde ise mavi ışık artırılıyor, renk yelpazesi de soğuk tarafa doğru ağırlık veriyor. iOS 9.3.2 güncellemesinin ne zaman dağıtıma çıkacağı şimdilik net değil. 

 
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim