Anlık Bildirim

Intel i875P Canterwood'ları tanıttı ve...

Bildiğiniz gibi (aylardır yazıyoruz : ) ) i875, Intel'in performans segmentine hitap eden Çift Kanal DDR 400, 800 MHz FSB destekli, ve ekstradan performans için Turbo Moduna sahip, teoride 6.4GB/s bellekten veri transferi yapabilen AGP 8X, SATA, Gigabit Ethernet gibi özellikleri barındıran yeni chipseti.

Bugün bu chipsetin resmi tanıtımı yapıldı ve gizlilik antlaşmalarıyla bugüne kadar saklanan pek çok inceleme gün yüzüne çıktı.

İncelemelerde bu chipsetin gerçek performansını ortaya çıkaran yeni "C" uzantılı 800 MHz FSB'li P4'ler de bulunuyor. Bu işlemcilerin de kısa zaman içinde anons edilmesi bekleniyordu.

Ama firma bugün ani bir gelişmeyle bu konuda geri adım atarak yeni Intel Pentium 4 3.0c 800 MHz FSB'lerin dağıtımını durdurdu. Buna gerekçe olarak da işlemcilerde bazı anormallikler görülmesini ileri sürdü. Fakat sorunun tam olarak ne olduğu konusunda bir yorum yapılmadı. İşin ilginci Canterwood testlerinde bu işlemcilerin genel de kullanılmış olması ve pek sorunla karşılaşılmadan P4 3.06 533MHz'i HT'yi geçmiş olması.

İncelemeler:

BiT-Tech
xbit
MBReview
Sudhian
Tom's Hardware
HotHardware
HardAvenue
HardwareLuxx
Accelenation
SimHQ
Gamers Depot
Tech Report
Hexus
Virtual Zone
Hardtec4u
Tech-Report

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim