Anlık Bildirim

Just Cooler SP-300 Sessiz Güç Kaynağı İncelemesi

3

Bilgisayarımızdaki çoğu ses kaynaklarından aslında en çok rahatsız edenlerden biri Güç Kaynağı fanı. Güç kaynakları eskiden olduğundan çok daha güçlenince ve kasa içindeki sıcak havayı dışarı üfleyen genelde yegane fan olduklarından dolayı artık eskilere nazaran çok daha hızlı ve dolayısıyla sesli çalışıyorlar. İşin kötü tarafı fan direk kasa dışına doğru baktığından ses kasanın içinde kalacağına aynen dışarıya çıkmakta.

Sonuçta şimdiye kadar bulunan en iyi icat sısı duyarlı multi-fan güç kaynakları oldu en azından bu sistemler bilgisayar çok güç çekmez iken (genelde olan durum) sessiz çalışıyorlardı. Şimdi ise Just Cooler dahice bir yaklaşımla ses ve ısınma sorununu çözmüş gibi. İncelemede dendiğine göre bu PSU (Power Supply Unit) az güç harcandığında diğer ısı kontrollü fan içeren güç kaynakları ile aynı sessizlikte çalışıyor fakat çekilen güç arttığında diğerleri gürültü yapmaya başlarken bu hala sessiz çalışıyor. Fiyatı ise makul gibi 46$ civarı.

Sessizliğin nedeni ise bir aralar pci slotlarından dışarı hava üflemekte kullanılan bir sistemi kullanması. Fanın sadece bir kısmı dışarı baktığından dolayı esas ses dışarı kaçmamakta. Bu sayede fanın performansı biraz düşsede 92mm'lik fan ilavesi ile hemen hemen aynı güç seviyesi yakalanabiliyor. Bu çeşit fan kullanımı ile extra 4 enerji çıkışıda eklenebilmiş. Bilgisayarınızla aynı anda açılmasını istediğiniz ürünler için harika bir özellik.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim