Anlık Bildirim

Amd'den iki çekirdeği sanal olarak tek çekirdek gözükmesi

Bildiğiniz gibi çift çekirdekler bugünün en gelişmiş teknolojileri, zira kullanıcıya tepki süresini azalttıkları gibi, çok yollu işlem yapabilen programlarda performans iki katına kadar çıkabilmekte. Yalnız oyunlar dahil çoğu program tek iş hattına sahip olduğundan çift çekirdeklerin bir faydası pek olmamakta. Hal böyle olunca Amd iki çekirdeğin Windows tarafından tek gibi algılanması, arka plandaki sürücüler sayesinde işlerin dağıtılmasını sağlayacak bir yazılım üzerinde çalıştığını basına sızdırdı.

Teknoloji bir zamanlar Intel'in tek işlemciyi, çift işlemci gibi göstermesinin tam tersi olduğundan Anti HyperThreading olarak da adlandırılabilir :)

İlgili teknoloji hakkında kesin detaylar olmadığından ayrıntılarını tespit etmek zor ama dedikoduya göre Microsoft hali hazırda yazılım desteği verecek ve tüm AM2 soketini kullanan çift çekirdekli işlemcilerin içinde bu teknoloji için gerekli alt yapı bulunmakta. Kısaca yapılması beklenen tek olay internet üzerinden yeni anakart biosu, yeni ekran kartı sürücüsü ve tabii ki yeni işlemci sürücülerinin indirilmesi sonrasında yüklenmesi olacak. İşlemci sürücüsünün yazılıma göre bu özelliği açıp açmamasıda beklenen teknolojiler arasında.

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim