Yarım milyar dolar civarındaki bütçesi ile sinema tarihinin en pahalı yapımı olarak nitelendirilen Avatar, Cuma günü tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de vizyona giriyor. Aliens, Terminator I & II ve Titanic gibi unutulmaz yapımlara imza atan usta yönetmen James Cameron'ın son şaheseri, beyaz perdenin yeniden çıkış yapmasını sağlayacak ilk kıvılcım olarak nitelendiriliyor. DVD ve Blu-ray satışlarındaki artışa paralel bilet satışlarındaki düşüşü, 3D Fusion kamerası gibi izleyicilerin farkı beyaz perdede hissedebileceği ileri teknolojilerin kullanıldığı yeni nesil filmlerle sonlandırmak isteyen Hollywood'da yılın yapımı olarak tarif edilen Avatar filminin ilginç detayları da vizyon için geri sayımın başladığı şu günlerde netleşmeye başladı. Yarıdan fazlası bilgisayar ortamında hazırlanan film, sadece yüksek data trafiğiyle bile harcanan yoğun emek hakkında önemli ipuçları veriyor.
3D karakterlerin ve çekim ortamlarının canlandırılması için özel sunucu çiftlikleri kurulan Avatar için yüksek işlem gücünün yanı sıra ciddi bir depolama alanına gereksinim duyulduğu belirtiliyor. Renderlama sonucu elde edilen içeriğin 1 Petabyte'ın üzerinde depolama alanı gerektirdiği dolayısıyla filmin, her biri 2TB kapasiteli 500 adet sabit diske ihtiyaç duyduğu ve sadece disk maliyetinin 100.000$ civarında olduğu tahmin ediliyor. Başrollerinde Sam Worthington ve Sigourney Weaver gibi ünlü isimlerin yer aldığı Avatar'ın seyirci rekoru kırarak son dönemin en iyi gişe performansını sergilemesi bekleniyor.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
![DH Android Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-android.png)
![DH iOS Uygulamasını İndir](/Content/img/uygulama-indir-ios.png)
Yurtdışı fiyatı bile 9k olunca insanın hevesi kaçıyor
Benim oğlana alayım bi tane
O ışık efektleri sadece yanlarda değil üstte de olmalıydı. Böylece tabancayı kullanan, kafasını yana eğmek zorunda kalıp, fıtık olmaz.
hocam 4x daha iyi direk hs attirir
![Profil resmi](https://www.donanimhaber.com/images/upfiles/1615937/f6cd3016-c780-429c-adf4-3d9f5892db14.gif)
Evet ama 6x scop daha iyi gider buna daha uzaktaki hedefler için. Gerektiğinde 3x'e de çekebilirsin falan :D
Hazneye kezzaplı su doldurup nişan almak yapmayın böyle şeyler yahu...
1 Kişi Okuyor (0 Üye, 1 Misafir) 1 Masaüstü
GENEL İSTATİSTİKLER
99304 kez okundu.
28 kişi, toplam 30 yorum yazdı.
HABERİN ETİKETLERİ
disk, avatar ve