Anlık Bildirim

Yerli girişim Deplike 10 milyon TL yatırım aldı

Geliştirdiği gitar efekt uygulamasıyla pazarda 2 milyonun üzerinde gitariste ulaşan Deplike, ilk üründeki deneyimlerini şimdi 1 milyar kişiye erişmeyi hedeflediği müzik eğitimi uygulamasına aktarıyor.

Deplike Tam Boyutta Gör

Murat Sezgi, Ufuk Polat ve Okan Kahraman tarafından kurulan Deplike müzik girişimi ilk yatırım turuna çıktı. Müzik eğitimini kişiselleştirerek dünyayı daha yaratıcı bir yer hâline getirmeyi amaçlayan Deplike önemli yatırımcıların da ilgisini çekiyor. 

Deplike başarısı

Geliştirdiği gitar efekt uygulamasıyla pazarda 2 milyonun üzerinde gitariste ulaşan Deplike, ilk üründeki deneyimlerini şimdi 1 milyar kişiye erişmeyi hedeflediği müzik eğitimi uygulamasına aktarıyor. İlk versiyonunu yakında yayınlayacak olan Deplike, kullanıcılarına Metaverse üzerinde sevdikleri şarkılar ve müzisyenler eşliğinde eğlenceli vakit geçirebilecekleri kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sunuyor.

Araştırmalara göre dünya genelinde müzik eğitimine başlayanların sayısı pandemi ile birlikte iki katına çıkmasına rağmen %90’ı ilk senesinde müziği bırakıyorlar. Deplike ekibinin amacı geliştirdikleri uygulamayla bu oranı önemli oranda düşürmek ve müziği herkesin konuştuğu bir dil haline getirmek.

Deplike’ın 10 milyon TL’lik ilk yatırım turunda Udemy ve Carbon Health kurucusu Eren Bali, Layer kurucusu ve Gram Games exit ile tanıdığımız Mehmet Ecevit, Erdem Çelik ve Halil Ünlüeser ile birlikte Teknasyon da yer aldı.

Teknasyon; yurt içinden ve yurt dışından başarılı bulduğu girişimlere yatırımlar yaparak, onlara uluslararası pazarlarda büyük başarılar kazandırıyor. Girişimlere verdiği sermaye desteğinin yanında; SaaS ürünlerini onların kullanımına açıyor ve Rockads Global Büyüme programı dâhilinde girişimlerle bilgi ve tecrübelerini paylaşıyor. Hâlihazırda 100’den fazla girişime global büyüme desteği sunan Teknasyon’un, yatırım yaptığı şirketlerin sayısı ise 25’ten fazla. Teknasyon hali hazırda Deplike girişiminin globalde büyümesine de yardımcı olmuştu. 
 

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Tavsiyelerimiz

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim