Son Aramalarınız TEMİZLE
  Genel Hızlı Tercihler Sıfırla
  Header'ı Tuttur
  Header'da Teknoloji Gündemi
  Anasayfa
  Büyük Slayt ve Popüler Haberler
  Döşeme Stili Ana Akış
  Kaydırarak Daha Fazla İçerik Yükle
  İçerikleri Yeni Sekmede Aç
  Detay Sayfaları
  Kaydırarak Sonraki Habere Geçiş
  Renk Seçenekleri
  Gece Modu (Koyu Tema)
  Sadece Videolar için Gece Modu
  Haber Gir indirim kodu
  Anlık Bildirim

  HP Otomasyon Yazılımı Karma BT Sistemlerinin Verimliliğini Artırıyor

  25 Eylül 2010, 14:10 (11 yıl)
  2,7b
  1
  Operatörler - Kurumsal Haberler
  Dh Bülten
  Oy Ver

  HP Otomasyon Yazılımı, fiziksel ve sanal birimlerin birlikte kullanıldığı karma BT sistemlerinde gücünü konuşturuyor ve üç yılda maksimum yüzde 382 yatırım getirisi sağlayarak ne kadar yararlı olduğunu kanıtlıyor.

  "HP'nin gelişmiş otomasyon çözümleri" ister fiziksel sunuculara dayanan geleneksel veri merkezleri ister sanal ve fiziksel sunucuların birlikte kullanıldığı ofis ve ofis dışı sistemler ve ister bulut bilişim sistemleri olsun tüm veri merkezlerinde verimliliği büyük ölçüde artırıyor. HP'nin yazılım otomasyon çözümleri verimliliği artırmakla kalmıyor, özellikle karma BT sistemlerinde maliyetleri de düşürerek yatırım getirisini üç yılda yüzde 382'ye katlıyor.

  Günümüzde gittikçe daha çok sayıda işletme iş risklerini azaltmak, az yer kaplayan veri merkezlerini daha da basitleştirmek ve maliyetleri düşürmek için ofis ve ofis dışındaki fiziksel ve sanal sunuculardan oluşan karma BT sistemlerini tercih ediyor. İşte HP'nin yazılım otomasyon çözümleri de bu noktada devreye girerek karma veri merkezlerinin performansını ve yatırım getirisini artırıyor.

  HP'nin İş Hizmetleri Otomasyonu Çözümleri Müşterileri Kanatlandırıyor

  Bulut bilişimle kullanılan karma BT sistemlerini kapsayan son çözümleri daha da geliştiren HP, müşterilerin sunucularını, veri depolama birimlerini, ağ sistemlerini ve uygulamalarını tek bir noktadan yönetebilmesi için HP İş Hizmetleri Otomasyonu (BSA) portföyünü yeni ürünlerle güçlendirdi.

  IDC'nin Haziran 2010'da(1) yaptığı çalışmaya göre HP BSA çözümlerini kullanan kuruluşlar şu avantajlardan yararlanıyor:

  ?      Üç yıllık bir dönemde yüzde 382 yatırım getirisi artışı

  ?      Yatırılan her dolar için maksimum 4,82 dolar kâr

  ?      Her 100 son kullanıcı için yıllık BT maliyetlerinden maksimum 24.000 dolar tasarruf

  ?      Dış kaynak maliyetlerinin yüzde 40 ila yüzde 80 azalması

  Yukarıdaki avantajlara ek olarak Stratavia'yı satın alan HP, otomasyon portföyünü kurumsal veritabanları, aracı yazılımlar ve paket uygulamalar için kurulum, yapılandırma ve yönetim çözümleri ile geliştirdi.

  HP Sunucu Otomasyonu 9.0 müşterilerin sunucuların kullanım ömrü boyunca gereksiz sanallaştırmadan kaçınmasını kolaylaştırıyor, kaynak atama ve uygulama kurulumunda esneklik sağlıyor. Yeni Uygulama Kurulum Yöneticisi (ADM) özelliği kurulum, mevzuat-sistem uyumluluğu sağlama, kalite güvence gibi aşamalar ve bu uygulamaları kullanacak olan operatörler arasında bir köprü kurarak iş ve işletim ihtiyaçlarına uygun uygulamalar geliştirilmesini kolaylaştırıyor.

  HP Ağ Otomasyonu 9.0 müşterilerin hata yapılabilecek işlemlerin otomatikleştirmesi, hizmet aksamasını en aza indirgenmesi ve sistem özelliklerinden bağımız olarak ihtiyaçlar dahilinde anında yeni işletim kurallarının uygulanması gibi yöntemlerle ağ maliyetlerini düşürmelerini, iş riskini azaltmalarını ve verimliliği artırmalarını sağlıyor.

  HP Operasyon Düzenleme 9.0, işletim kitabı otomasyonunda lider çözüm olarak müşterilerin karma veri merkezlerinde sistem uyarılarıyla başa çıkmasını, hizmet kalitesini artırmasını ve bulut bilişim sistemleri için BT süreçlerini otomatikleştirmesini sağlıyor.

  HP Müşteri Otomasyonu 7.8 müşterilerin fiziksel ve sanal birimleri tek bir araçla yönetmesini sağlayarak yönetim maliyetlerini düşürüyor. Özellikle donanım yenilemeyi otomatikleştirerek hızlandıran bu sistem iş ve donanım geliştirme faaliyetlerine hız kazandırıyor. Bütün bunlar düşük maliyetli ve çevre dostu veri merkezleriyle mümkün oluyor.

  HP Veri Depolama Esasları 6.3 müşterilerin karma sistemleri basitleştirmesini, veri depolama birimi kullanımını iyileştirmesini ve ihtiyaca göre kapasite artırmasını sağlıyor. Böylece BT birimleri sanal veri depolama sistemlerini daha verimli kullanabiliyor, veri depolama kaynak kullanımında esneklik sağlayabiliyor ve yönetimi basitleştirerek maliyetleri düşürebiliyor.

  HP Yazılım ve Çözümler Grubu Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Erik Frieberg, "Kuruluşlar, hangi BT sistemini kullanırlarsa kullansınlar, iş uygulamaları ve hizmetlerini en esnek ve hızlı şekilde sağlayarak iş geliştirme maliyetlerini düşüren çözümler arıyor. Müşteriler HP'nin lider otomasyon yazılımını kullanarak ve yeni karma kurulum modellerinin yararlarından istifade ederek HP ile yatırım getirisinde yüzde 382'ye varan artışlar gerçekleştirebiliyorlar" diyor.  Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
  istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
  DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
  Yoruma Kapalı: Bu içeriğe yorum eklenemiyor.
  Yeni Haber
  şimdi
  Geri Bildirim