Anlık Bildirim

IWill XP333-R İncelemesi

3
ALi MAGiK 1 Rev.C Chipseti içeren anakart özellikle DDR-333 ram çalıştırmak üzere üretilmiş ama ne yazık ki işlemciye giden FSB ile ram'a giden FSB senkronize olduğundan sadece Ram veriyolunu overclock etmekle kalmıyor yanında 166 Mhz de çalışıp çalışmayacağı belli olmayan bir işlemciyi de overclock ediyorsunuz. Bu durumda başarı oranınız ne olur artık belli değil ama riskli olduğu gerçek. Özellikle XP işlemcilerinin çarpan kilidi sorunu yüzünden 166 Mhz'e yapılan overclock %25 fazla çalışmaya zorlayacaktır.

Diğer yandan bu anakart özellikle böyle durumlar için tasarlanmış. Sitede 333 Mhz'de ki sonuçlar verilmemiş bunun nedeni ise kullanıcılar için çıkabilecek tahmini zorluk. Diğer testler ise Via KT266A, Sis 735 chipsetlerini içeren anakartlara karşı yapılmış. Her zaman bu meydanda sonuncu sırada yer alan Ali bu sefer KT266A'yı olmasa bile Sis735'i genellikle geçmeyi başarmış. Değerlere kendiniz bakabilirsiniz.

ALi MAGiK 1 Rev.C chipsetini içeren anakartlar KT266A içerenlerden daha ucuz olacağına göre Ali pazarda kendine bir yer bulabilecektir. Özellikle eskiden üretilen ama artık talep yetersizliğinden üretilmeyen ALi içeren anakartların dizaynı ile tam uyumlu olduğundan üreticiler bu eskisine oranla performans getiren bu chipsete sıcak bakıyorlar. Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:

Editörün Seçtiği Sıcak Fırsatlar

Sıcak Fırsatlar Forumunda Tıklananlar

Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim