Anlık Bildirim

rthdribl v.1.2: Ekran kartlarında artifact'leri tespit etmek için hızlı ve etkili !

Oy Ver

rthdribl v.1.2 ya da tam adıyla Real-Time High-Dynamic Range Image-Based Lighting demosu DirectX 9 üzerinde pek çok kişinin FarCry v1.3 ile tanıştığı HDR teknolojisinin Shader Model 2.0 kullanarak sunan Japon programcı Masaki Kawase tarafından geliştirilmiş bir yazılım.

rthdribl v.1.2 ile HDR'ın nelere kadir olduğunu : ) tam anlamıyla görebilmek mümkün zira çok sayıda kaplama ve diğer ayarlar sayesinde oldukça zengin bir ortam sunulmuş.

Demonun diğer genel özellikleri şöyle:

- True HDR (High-Dynamic Range) Rendering
- IBL (Image-Based Lighting)
- Glare Generation (Afterimage, Bloom, Halo, Ghost, and Star)
- Automatic Exposure Adjustment
- Iris shaped Depth of Field blur
- Realistic Motion Blur
- FSAA (Full-Scene Anti-Alias)
- Fresnel Reflection (Specular Reflectance, Metallic Color-Shift)

Demo gerçekten etkileyici görüntüler oluşturabilmesi yanında çoğu ekran kartı Overclock'çusu için artifact'leri yakalamayı daha doğrusu oluşturmayı 3DMark'lara göre daha hızlı biçimde gerçekleştirerek önemli bir avantaj sağlıyor. Sözün özü; bu demo ile ekran kartınıza tam manasıyla yüklenebilir ve OC yaptıktan sonra orta/uzun vadede çıkacak sorunları çok daha kısa sürede tespit edebilirsiniz.

Demo gerçek zamanlı karmaşık HDR efektleri ürettiğinden çok ciddi kare sayıları görmeyi ummayın.

FarCry'ın oyun dünyasına kazandırdığı ve kişisel fikrime göre Half-Life 2 ve/veya Doom 3'ten çok daha önemli olan HDR, gelişen ekran kartlarıyla beraber oyunlara yepyeni bir gerçeklik seviyesi katacak. Ve bu demoda bunun çok önemli bir kanıtı...

20630Kb büyüklüğündeki demoyu aşağıdaki linkteki resmi sitesinden indirebilirsiniz.

Uyarı: Demoyu çalıştırabilmek için modern tam DirectX 9 desteği sunan ekran kartına ihtiyacınız var. Ayrıca Demo'nun tam ekran değil pencere içerisinde çalıştırılması tavsiye ediliyor ! Ciddi sorunlar yaşamamak için ekran kartınızın üreticisi tarafından tavsiye edilen gücü sağlayabilen güç kaynağı kullanın ! Yetersiz güç sisteminizin stabilitesini olumsuz etkileyebileceği gibi sadece performans düşüklüğü biçiminde de kendini gösterebilir!

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim