Anlık Bildirim

AppStore'da beklenen yenilik: uygulamalar içerden oylanabilecek

Apple’ın iOS ve Mac uygulama mağazalarına gelen kullanıcı dostu özelliklerle Apple her zamanki gibi bir bazı ilkleri gerçekleştirdi. Bu önemli özelliklerin ayrıntılarını haberimizde bulabilirsiniz.
Oy Ver
Gelen bilgiye göre artık iOS ve Mac uygulama mağazaları, karşılıklı sohbete benzeyen bir yorum sistemine sahip olacak. Apple’ın geliştiricilere verdiği bilgiye göre iOS 10.3 ile birlikte artık geliştiriciler kullanıcı yorumlarına cevap yazabilecek ve bu cevaplar herkes tarafından görülebilecek. Daha anlaşılır kılmak açısından Amazon’daki ürün sayfalarının altında bulunan yorum sistemini örnek gösterebiliriz.
Amazon’daki sistemde de kullanıcı yorumlara ürünün sahibi şirket tarafından cevap verilebiliyor ve bu cevap herkes tarafından görülüyor. iOS 10.3 ile Apple’ın mobil cihazlarına gelecek olan bu özellik, aynı zamanda Mac App Store’a da geleccek. Şu anda, Apple’ın uygulama mağazalarında geliştiricilerin yorumlara doğrudan cevap verme imkanı yok ancak e-posta, sosyal medya vb. ortamlar üzerinden müşteriler ile iletişim kurabiliyorlar. Google Play Store'da ise zaten uzunca bir süredir konsol üzerinden yanıt verme olanağı mevcut.
Apple’ın yine bir ilk’e imza atarak getirdiği diğer güzel bir yenilik ise uygulamadan ayrılmadan puanlama özelliği olacak. iOS 10.3 ile gelen bu yeni özellik sayesinde artık uygulamaya puan vermek için uygulamadan çıkıp mağazaya girmenize gerek kalmıyor. Uygulamanın kendi içinden puan verebileceksiniz. Bu yeni özelliğin nasıl göründüğünü haberimizin sonundaki tweet’ten inceleyebilirsiniz.
Bu yeni özellik sayesinde uygulama değerlendirme sistemindeki mağazaya gitmeyi gerektiren rahatsız edici durum ortadan kalkmış oluyor. Bu nedenle geribildirim veren kullanıcı sayısının artabileceği düşünülüyor. Ancak yine de bu özellik sürekli çıkan “Uygulamamıza puan vermek ister misiniz?” tarzındaki rahatsız edici mesajları önlemiyor. Bu yeni sistem sayesinde artık uygulamalar bu tarz mesajları gösterirken aynı altyapıyı kullanmaya başlayacak ve böylece ileride Apple tarafından bu tarz tüm mesajları engelleyen tek bir sistem ayarı eklenebilir.
Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz:
DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir
Sorgu:
Yeni Haber
şimdi
Geri Bildirim